W Elblągu rozpoczyna się XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023

2023-06-27 11:41:11(ost. akt: 2023-06-27 11:51:18)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

„Dyplomatyka i łowy” to tytuł czwartej księgi „Pana Tadeusza”, której fragmenty usłyszymy w najbliższą niedzielę (02 lipca 2023 r.). Tym klasycznym utworem inaugurujemy w Elblągu XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023, gdzie tradycyjnie obok koncertów usłyszymy perełki polskiej i nie tylko literatury.
Jakie fragmenty z bogatej i obszernej IV księgi usłyszymy?
Czy będzie to: „Zjawisko w papilotach budzi Tadeusza - Za późne postrzeżenie omyłki - Karczma - Emisariusz - Zręczne użycie tabakiery zwraca dyskusję na właściwą drogę - Matecznik - Niedźwiedź - Niebezpieczeństwo Tadeusza i Hrabiego - Trzy strzały - Spór Sagalasówki z Sanguszkówką, rozstrzygniony na stronę jednorurki Horeszkowskiej - Bigos - Wojskiego powieść o pojedynku Dowejki z Domejką, przerwana szczuciem kota - Koniec powieści o Dowejce i Domejce”?Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni, gdzie w interpretacji aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu: Beaty Przewłockiej, Dominika Blocha, Jerzego Przewłockiego i Mirosława Siedlera przypomnimy sobie ten trochę już zapomniany utwór. Autorką opracowania muzycznego jest Agnieszka Siedler.

„Pan Tadeusz” jest też zachętą do udziału w spacerach przyrodniczo-historycznych pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska.