W czwartek otwarcie nowego stadionu w Braniewie! W meczu otwarcia zagrają znani polscy piłkarze

2023-06-29 14:30:43(ost. akt: 2023-06-29 17:36:35)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Oficjalne otwarcie stadionu zaplanowano na 29 czerwca.
Nowy stadion ma być dumą i wizytówką Braniewa. W kwietniu ubiegłego roku — przypomnijmy — hucznie pożegnano stary obiekt, by już wkrótce powitać nowy.

Stadion miejski w Braniewie nieremontowany był od ponad 30 lat, a więc nie spełniał już norm współczesnych boisk, również tych wynikających z dostosowania obiektu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

— Tylko nowoczesny stadion pozwoli na poprawę jakości uprawianych dyscyplin, co z pewnością przełoży się na dobre wyniki i osiągnięcia lokalnych sportowców. Przy klubie funkcjonują także liczne grupy dzieci i młodzieży, które nie mają właściwych warunków do trenowania. Zatem liczne argumenty i prośby mieszkańców jak najbardziej przemawiały za tym, aby podjąć decyzję o modernizacji obiektu — podkreślał Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Na całość zadania składały się następujące elementy: budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej, wyposażenie sportowe i zagospodarowanie terenu, budowa boiska wielofunkcyjnego oraz budowa areny lekkoatletycznej w tym: bieżni okrężnej 4-torowej o długości 400 m, bieżni prostej 6-torowej do biegu na 100 i 110 m, skoczni do skoku o tyczce, dwukierunkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku, dwuścieżkowej z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu i rzutni do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i młotem oraz oszczepem.

Uroczyste oddanie zmodernizowanego stadionu do użytku zaplanowano w Braniewie na 29 czerwca, start: 19:30. W programie wydarzenia: losowanie nagród, mecz otwarcia — MKS Zatoka Braniewo kontra Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich, sztafeta lekkoatletyczna, stoisko gastronomiczne. Udział we wszystkich atrakcjach i poczęstunek są bezpłatne.

W meczu otwarcia wezmą udział zawodnicy, którzy jeszcze do niedawna błyszczeli na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, za granicą, a także tacy, którzy stanowili o sile polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

W składzie Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich wystąpią:

Grzegorz Szamotulski, Maciej Szczęsny, Jacek Kacprzak, Marek Jóźwiak, Maciej Śliwowski, Maciej Bykowski, Jacek Cyzio, Piotr Włodarczyk, Marcin Burkhard, Paweł Skrzypek, Igor Gołaszewski, Jerzy Podbrożny, Piotr Dziewicki, Dariusz Kubicki, Rafał Pawlak, Jacek Bąk, Dariusz Dźwigała, Marek Citko, Sławomir Majak

Trener: Marek Dziuba


Drużynę Oldbojów MKS Zatoka Braniewo reprezentować będą:

Krzysztof Mastalerz, Bartłomiej Fita, Jacek Gawryś, Dariusz Brzeski, Waldemar Ambrosewicz, Jacek Pszczołowski, Cezary Brzeski, Alfred Pawlak, Andrzej Sobucki, Tomasz Reginis, Tomasz Lisowski, Paweł Karpowicz, Leszek Chomko, Robert Kowalczyk, Sławomir Łyko, Krystian Furtak, Daniel Komorowski, Dariusz Borzyński, Zdzisław Charun, Bogdan Wieliczko, Piotr Podbielski, Piotr Rutkowski, Cezary Ciepliński, Rafał Jakimczuk, Bogdan Szynkiewicz, Adam Perkowski, Tomasz Nagórko, Konrad Dzwonkowski, Tomasz Gierko, Jerzy Drzycimski, Andrzej Drzycimski

Trenerzy: Tomasz Klimczak, Jacek Ptak

Skład sędziowski: Michał Obukowicz, Michał Żmijewski, Damian Sadowski
Mecz skomentuje: Filip Surma znany z anteny stacji Canal+ Sport
Nie możecie tego przegapić!
Fot. materiały organizatora