Zmodernizowany stadion miejski w Braniewie został oficjalnie oddany do użytku [ZDJĘCIA]

2023-06-30 11:02:28(ost. akt: 2023-07-02 05:38:51)
Już za nami wielkie otwarcie zmodernizowanego stadionu w Braniewie. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, a w uroczystości udział wzięły prawdziwe tłumy mieszkańców Braniewa i okolic. Na własne oczy chcieli zobaczyć nowoczesny, estetyczny i funkcjonalny stadion miejski, o którym mówiło się już od wielu lat, a który teraz stał się rzeczywistością.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi i przekazaniu podziękowań osobą zaangażowanym w pozyskanie środków na realizację inwestycji rozegrano mecz otwarcia pomiędzy Oldbojami Zatoki Braniewa a Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich.


— Trudno o lepsze widowisko z okazji wielkiego otwarcia stadionu miejskiego w Braniewie od konfrontacji szerokiej kadry Oldbojów Zatoki Braniewo — piłkarzy zasłużonych dla naszego klubu — z Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich, w której składzie znaleźli się zawodnicy do niedawna błyszczący na boiskach ekstraklasy, zagranicznych lig, a nawet stanowiący o sile polskiej kadry. Widowisko, jak przystało na rangę wydarzenia, było wyborne. Po zaciętym spotkaniu Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich minimalnie pokonała Oldbojów Zatoki Braniewo 4:3. W trakcie meczu doskonale bawili się wszyscy jego uczestnicy: zawodnicy obydwu drużyn, jak również liczni kibice — przekazał Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

W kwietniu ubiegłego roku — przypomnijmy — hucznie pożegnano stary obiekt, by już wkrótce powitać nowy.

Stadion miejski w Braniewie nieremontowany był od ponad 30 lat, a więc nie spełniał już norm współczesnych boisk, również tych wynikających z dostosowania obiektu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Fot. Ryszard Biel


— Tylko nowoczesny stadion pozwoli na poprawę jakości uprawianych dyscyplin, co z pewnością przełoży się na dobre wyniki i osiągnięcia lokalnych sportowców. Przy klubie funkcjonują także liczne grupy dzieci i młodzieży, które nie mają właściwych warunków do trenowania. Zatem liczne argumenty i prośby mieszkańców jak najbardziej przemawiały za tym, aby podjąć decyzję o modernizacji obiektu — podkreślał Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.


Na całość zadania składały się następujące elementy: budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej, wyposażenie sportowe i zagospodarowanie terenu, budowa boiska wielofunkcyjnego oraz budowa areny lekkoatletycznej w tym: bieżni okrężnej 4-torowej o długości 400 m, bieżni prostej 6-torowej do biegu na 100 i 110 m, skoczni do skoku o tyczce, dwukierunkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku, dwuścieżkowej z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu i rzutni do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i młotem oraz oszczepem.