XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023: Przed nami drugie spotkanie

2023-07-03 18:00:23(ost. akt: 2023-07-03 15:19:25)
„Przeboje w plenerze”. To tytuł kolejnej propozycji „XXVI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2023”. Na scenie muszli koncertowej w Bażantarni wystąpi „Kassak Vocal Band”. Jest to 10-osobowy zespół wokalny gdańskiej dzielnicy Osowa prowadzony przez doświadczonego muzyka, wykładowcę Akademii Muzycznej w Gdańsku Tadeusza Kassaka.
Grupa pracuje pod patronatem Stowarzyszenia „Inne jest piękne”. Ideą tego projektu jest wspólne, miłe dla ucha muzykowanie. Zespół wykonuje znane piosenki polskich i zagranicznych twórców, z repertuaru popularnych wykonawców. W swoim repertuarze mają ponad 100 wspaniałych, bardzo różnorodnych w swoim charakterze przebojów. Koncert ten będzie też okazją do wspomnień i wspólnego śpiewania.


Zaczynamy spacerem przyrodniczo-historycznych pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska.

Początek koncertu godz. 17.00 wstęp wolny.

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, a tegorocznymi partnerami są: Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzna Elbląska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

ETK