Miał prawo jazdy od kilku miesięcy i już je stracił. Nastolatek kierował pod wpływem alkoholu, przewożąc kilku pasażerów

2023-07-03 19:58:24(ost. akt: 2023-07-03 15:16:27)
Nastolatek miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i w tym stanie przewoził 3 pasażerów.

Nastolatek miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i w tym stanie przewoził 3 pasażerów.

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Zaledwie 4 miesiące temu uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdami, a już je stracił. Malborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu kierowcy opla, który w niedzielę rano spowodował kolizję na parkingu przed marketem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i w tym stanie przewoził 3 pasażerów.
W niedzielę około godziny 5.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kotarbińskiego w Malborku. Mundurowi szybko ustalili okoliczności zdarzenia.

Okazało się, że 18-letni kierowca opla, wjeżdżając na parking przed marketem, nie dostosował prędkości i uderzył w zaparkowany pojazd marki KIA. Oplem, oprócz kierowcy podróżowało jeszcze troje pasażerów. Na szczęście nikt z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Badanie 18-latka policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Młody mężczyzna stracił zdobyte 4 miesiące wcześniej prawo jazdy.


Policjanci za uszkodzenia pokolizyjne zatrzymali również dowód rejestracyjny opla. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Ponadto, w przypadku kiedy sprawca spowoduje zdarzenie w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel nie pokrywa szkody.

Policja Pomorska