Concordia Elbląg nadal gra w III lidze!

2023-07-05 11:48:19(ost. akt: 2023-07-05 11:53:34)
Concordia Elbląg pozostaje w III lidze

Concordia Elbląg pozostaje w III lidze

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To jedna z większych niespodzianek. Sokół Ostróda zrezygnował z występów w III lidze. A wszystko to przez brak środków finansowych na rywalizację w tej lidze. Dzięki temu na zapleczu II ligi pozostała Concordia Elbląg.
Zaskakującą informację podał we wtorek godzinach popołudniowych Warmińsko - Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie. Sokół Ostróda wysłał do Polskiego Związku Piłki Nożnej informację, że wycofuje się z rozgrywek III ligi.

— Sytuacja finansowa klubu nie pozwala na przystąpienie do rozgrywek w trzeciej lidze — czytamy w komunikacie klubu. — W związku z tym rozpoczynamy sezon 2023/2024 w klasie okręgowej. Liczymy, że mimo tej ciężkiej sytuacji, będziecie razem z nami na dobre i na złe.

Sokół Ostróda rzutem na taśmę uratował trzecią ligę po zwycięstwie w ostatnim meczu w Warszawie z tamtejszym Ursusem. Wszyscy więc myśleli, że w nowym sezonie ponownie grać będzie w tej lidze. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna. Kto wie, czy nie lepiej byłoby, żeby ten mecz przegrał, bo teraz zamiast w klasie okręgowej, mógłby spokojnie grać w IV lidze.

Na takim rozwiązaniu skorzystała Concordia Elbląg. "Co wiosna im zabrała, to teraz oddała". W rundzie rewanżowej elblążanie grali bardzo dobrze i jeśli licząc spotkania wiosenne, zdobyli 26 punktów. To w tabeli dawało im szóste miejsce. Po zakończeniu rozgrywek podopieczni trenera Adriana Żurańskiego z dorobkiem 33 punktów uplasowali się na 16. miejscu w tabeli, najlepszym wśród trzech spadkowiczów (Błonianka Błonie 30 pkt, Ursus 25 pkt) i ta pozycja, sprawia, że od nowego sezonu Concordia znów zagra na zapleczu II ligi.

Po spadku Sokoła i awansie Concordii w IV lidze pozostaje Olimpia Olsztynek. Wiadomo już, że Concordia przyspieszyła przygotowania do nowego sezonu. Już od tego piątku rozpoczyna zajęcia treningowe.

Nowym (starym) trenerem został Łukasz Nadolny, który zastąpił Adriana Żurańskiego. Jak wynika z informacji Sebastiana Drewka (prezesa Concordii), już ponad 90 proc. zawodników z kadry minionego sezonu wyraziło chęć gry w elbląskim klubie. — Z pozostałymi trwają negocjacje — dodaje.

W trakcie przygotowań do sezonu elblążanie rozegrają pięć spotkań kontrolnych. Pierwsza kolejka spotkań o mistrzowskie punkty w III lidze rozpocznie się 5/6 sierpnia.

Oto zespoły, które zagrają w nowym sezonie:
1. Legionovia Legionowo (2. miejsce)
2. Pogoń Grodzisk Maz (3)
3. Świt Nowy Dwór Maz (4)
4. Legia II Warszawa (5)
5. Lechia Tomaszów Maz (6)
6. Unia Skierniewice (7)
7. Mławianka Mława (8)
8. Jagiellonia Białystok (9)
9. Pilica Białobrzegi (10)
10. Pelikan Łowicz (11)
11. Olimpia Zambrów (12)
12. Broń Radom (13)
13. Warta Sieradz (14)
14. Concordia Elbląg (16)
15. GKS Bełchatów (beniaminek)
16. GKS Wikielec (beniaminek)
17. ŁKS 1926 Łomża (beniaminek
18. Victoria Sulejówek (beniaminek)

Jerzy Kuczyński