Drugi sparing i druga porażka. Kolejny mecz Olimpia Elbląg rozegra w sobotę w Gdańsku z tamtejszą I-ligową Lechią

2023-07-06 10:06:36(ost. akt: 2023-07-06 10:09:26)

Autor zdjęcia: Lukee Sky/Olimpia Elbląg

II-ligowa Olimpia Elbląg ma już za sobą drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/2024. Elblążanie w minioną środę spotkali się z beniaminkiem III ligi GKS Wikielec i przegrali 0:2.
• GKS Wikielec — Olimpia Elbląg 2:0 (0:0.0:0)
1:0 — Jankowski (83), 2:0 — Licznerski (95)

OLIMPIA: Witan — Bartoś, Kuczałek, Szczudliński, Sarnowski, Łabecki, Spychała, Sienkiewicz, Famulak, Jacenko, Zak, grali jeszcze:Fidurski, Kasprzykowski, Sznajder, Danowski, Jóźwicki, Gabrych, Łąpieś, Kozera, Filipczyk, Wierzba, Tobojka, Leszczyński, Jakubczyk

Mecz rozgrywany był w trzech tercjach 3x35 min. W pierwszych dwóch w zespole elbląskim zagrała czwórka nowo pozyskanych zawodników: Kamil Bartoś, Maciej Spychała, Oleksandr Jacenko i Adam Zak. Ponadto po kontuzji do drużyny dołączył już Michał Kuczałek i po zestawieniu widać było, że jest to "jedenastka" zdecydowanie silniejsza od zmienników.

W zespole beniaminka testowani byli też piłkarze z Elbląga: Paweł Kazimierowski (Olimpia) oraz bramkarz Jakub Wąsowski i Łukasz Kopka (obaj Concordia).

Jeśli chodzi o mecz obaj trenerzy Damian Jarzembowski (GKS) jak i Przemysław Gomułka (Olimpia) potraktowali ten pojedynek jako jednostkę treningową, mając na uwadze taktykę oraz przydatność zawodników na poszczególnych pozycjach.

Wygrał zespół gospodarzy 2:0 po bramkach z rzutu wolnego Michała Jankowskiego oraz testowanego Szymona Licznerskiego (Constract Lubawa).

Kolejny mecz Olimpia rozegra w sobotę na wyjeździe w Gdańsku z tamtejszą I-ligową Lechią.

Jerzy Kuczyński