Agata Filipowicz z Elbląga reprezentuje województwo warmińsko-mazurskie. Gdzie obejrzeć finał Miss Polski 2023?

2023-07-10 07:20:24(ost. akt: 2023-07-10 07:51:17)
Agata Filipowicz ma szansę na tytuł najpiękniejszej Polki

Agata Filipowicz ma szansę na tytuł najpiękniejszej Polki

Autor zdjęcia: Miss Polski 2023/FB: Agata Filipowicz

Agata Filipowicz reprezentuje Elbląg i województwo warmińsko-mazurskie w finale Miss Polski 2023. Konkurs rozstrzygnie się już w niedzielę 16 lipca. Gdzie obejrzeć finał?
– Zaczęło się od tego, że wysłałam swoje zgłoszenie internetowe i dostałam odpowiedź, że zostałam zaproszona na casting w Warszawie, więc na niego pojechałam. Tam zaprezentowałam się przed jury, musiałam opowiedzieć o sobie, o swoich zainteresowaniach. Następnie dostałam maila, że dostałam się do ćwierćfinału, na który również pojechałam do Warszawy – tam było nas około 150 dziewczyn – i również się pokazywałyśmy przed jury – opowiadała w rozmowie z nami Agata Filipowicz, finalistka Miss Polski 2023, która reprezentuje województwo warmińsko-mazurskie.

– Z ćwierćfinału do dalszego etapu przeszło 60 dziewczyn. I tak zostałam półfinalistką. Ten etap polegał na tym, że miałyśmy różne zadania w social mediach – musiałyśmy publikować różne treści, napisać o sobie, ale też m.in. przedstawić swoją miejscowość, swoje województwo. I po miesiącu otrzymałyśmy informację, kto się dostał, a kto nie – relacjonowała Agata.

Finał Miss Polska 2023 odbędzie się już w niedzielę 16 lipca. Gdzie objerzeć?


Finał konkursu Miss Polski 2023 odbędzie się w niedzielę 16 lipca, początek o godzinie 20:00. Transmisję wydarzenia żywo można oglądać w telewizji Polsat.

Co skłoniło Agatę do wzięcia udziału w konkursie Miss Polski?
– To było moje marzenie od dzieciństwa, bo zawsze oglądałam gale w telewizji i bardzo mi się to podobało. To było marzenie małej dziewczynki – odpowiedziała Agata ze śmiechem.

I dodała: – Ale na tym etapie – już obserwując od jakiegoś czasu profil Miss Polski i dziewczyny, które biorą udział w tym konkursie – widzę, jak ten konkurs jest mocno rozwojowy i jakie daje możliwości, otwiera różne furtki. Bardzo mi się to spodobało i w sumie dlatego wysłałam swoje zgłoszenie, ale to była jednocześnie spontaniczna decyzja.

Agata o sobie: Mam 22 lata. Reprezentuję woj. warmińsko – mazurskie. Jestem zodiakalną Wagą. Studiuję kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku i w tym roku mam egzaminy dyplomowe kończące moje studia licencjackie. Swoją przyszłość wiążę z obecnym kierunkiem studiów, dlatego chciałabym otworzyć własny gabinet kosmetologiczny. Jestem miłośniczką sportu, dlatego wybieram różne aktywności. Chodzę na zajęcia pole dance, na siłownię, jeżdżę na rolkach, lubię długie spacery i do tego uwielbiam jeszcze ćwiczyć w domu. Potrafię zrobić szpagat i hamować na rolkach bez hamulców sposobem T-stop! Sport daje mi niesamowitą satysfakcję, dzięki niemu czuję się świetnie. Kocham góry - zimą jeżdżę na nartach, a wiosną wchodzę na szczyty. Zawsze dobrze się uczyłam i czynnie uczestniczyłam w różnych konkursach recytatorskich. Udzielałam się również w różnych wydarzeniach lokalnych w miejscu mojego zamieszkania. Uważam, że jestem osobą pozytywną i otwartą na ludzi. Lubię też pomagać innym, dlatego między innymi regularnie chodzę oddać krew. Poza tym jestem zarejestrowana w bazie DKMS, jako potencjalny dawca szpiku. W tym roku planuję skok ze spadochronem oraz skok na boungee. Moje motto życiowe to: „Pomagając innym, pomagasz i sobie”.