Podsumowanie weekendu na drogach powiatu braniewskiego

2023-07-11 09:05:49(ost. akt: 2023-07-11 09:07:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Miniony weekend na drogach powiatu braniewskiego jak poprzedni był bardzo spokojny. Odnotowano tylko jedno zdarzenie drogowe – z udziałem dzikiej zwierzyny. Wyeliminowano z ruchu jednego kierującego, który nie powinien kierować autem.
Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali 91 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili 88 wykroczeń – zastosowali 14 pouczeń oraz wystawili 71 mandatów karnych, skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu. Przebadali 124 kierowców pod kątem trzeźwości – nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego. Wśród ujawnionych wykroczeń, aż 63 dotyczyło przekroczenia prędkości, z czego 11 w rejonie przejść dla pieszych.

W miniony piątek w gm. Lelkowo policjant drogówki wyeliminował z ruchu 21-letniego kierującego, który nie powinien w ogóle wsiadać za kółko, ponieważ ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeśli osoba prowadzi pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, może zostać ukarana zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego. Przepis ten przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3 za naruszenie zakazu sądowego. Warto pamiętać, że przestrzeganie orzeczeń sądu jest nie tylko obowiązkiem, ale również kluczowe dla utrzymania dobrego wizerunku społecznego i zawodowego.

W minioną sobotnią noc po godz. 03:00 na drodze S-22 42-letni mężczyzna nie uniknął zderzenia z jeleniem, który gwałtownie wbiegł na drogę. W wyniku uderzenia kierujący nie doznał żadnych obrażeń ciała, a zwierzę oddaliło się z miejsca. Niestety mężczyzna nie mógł kontynuować dalszej jazdy, ponieważ z uwagi na uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze musieli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.
Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko, kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu. Poruszając się drogą biegnącą przez tereny leśne, należy zachować przede wszystkim szczególną ostrożność i czujność.

KPP Braniewo