Kibicujemy Agacie Filipowicz z Elbląga! Dziś finał konkursu Miss Polski 2023

2023-07-16 14:02:00(ost. akt: 2023-07-14 10:57:05)
Agata Filipowicz reprezentuje Elbląg i województwo warmińsko-mazurskie w finale Miss Polski 2023

Agata Filipowicz reprezentuje Elbląg i województwo warmińsko-mazurskie w finale Miss Polski 2023

Autor zdjęcia: FB: Agata Filipowicz

Jestem bardzo podekscytowana i już nie mogę doczekać się niedzieli. Jestem pewna, że zrobimy z dziewczynami wspaniałą galę. Jednocześnie czuję smutek, że ta przygoda już dobiega końca – mówi elblążanka Agata Filipowicz, którą już w dziś, w niedzielę 16 lipca, zobaczymy w finale konkursu Miss Polski 2023.
Agata Filipowicz reprezentuje Elbląg i województwo warmińsko-mazurskie w finale Miss Polski 2023. Konkurs rozstrzygnie się wieczorem w niedzielę 16 lipca.

– Zaczęło się od tego, że wysłałam swoje zgłoszenie internetowe i dostałam odpowiedź, że zostałam zaproszona na casting w Warszawie, więc na niego pojechałam. Tam zaprezentowałam się przed jury, musiałam opowiedzieć o sobie, o swoich zainteresowaniach. Następnie dostałam maila, że dostałam się do ćwierćfinału, na który również pojechałam do Warszawy – tam było nas około 150 dziewczyn – i również się pokazywałyśmy przed jury – opowiada w rozmowie z nami Agata.

I relacjonuje: – Z ćwierćfinału do dalszego etapu przeszło 60 dziewczyn. I tak zostałam półfinalistką. Ten etap polegał na tym, że miałyśmy różne zadania w social mediach – musiałyśmy publikować różne treści, napisać o sobie, ale też m.in. przedstawić swoją miejscowość, swoje województwo. I po miesiącu otrzymałyśmy informację, kto się dostał, a kto nie.

Co skłoniło Agatę do wzięcia udziału w konkursie Miss Polski?
– To było moje marzenie od dzieciństwa, bo zawsze oglądałam gale w telewizji i bardzo mi się to podobało. To było marzenie małej dziewczynki – odpowiada Agata ze śmiechem. – Ale na tym etapie – już obserwując od jakiegoś czasu profil Miss Polski i dziewczyny, które biorą udział w tym konkursie – widzę, jak ten konkurs jest mocno rozwojowy i jakie daje możliwości, otwiera różne furtki. Bardzo mi się to spodobało i w sumie dlatego wysłałam swoje zgłoszenie, ale to była jednocześnie spontaniczna decyzja – przyznaje elblążanka.

Gdzie obejrzeć finał? Finał konkursu Miss Polski 2023 odbędzie się w niedzielę 16 lipca, początek o godzinie 20:00. Transmisję wydarzenia żywo można oglądać w telewizji Polsat.