Mecz Olimpii Elbląg z Arką Gdynia bez publiczności i mediów

2023-07-16 13:10:20(ost. akt: 2023-07-16 13:16:40)

Autor zdjęcia: Arka Gdynia

PIŁKA NOŻNA: II-ligowa Olimpia Elbląg swój ostatni mecz kontrolny rozegrała na wyjeździe z I-ligową Arką Gdynia i zeszła z boiska pokonana. Wygrali gospodarze 2:1.
• Arka Gdynia — Olimpia Elbląg 2:1
Czubak x 2 — Gabrych

Spotkanie to rozegrane było na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Było ono jednak zamknięte dla kibiców i mediów.

Po meczu elblążan z trzecioligową Cartusią Kartuzy (5:1), trener Olimpii Przemysław Gomułka mówił, że mecz z Arką będzie generalną próbą dla jego podopiecznych i wystawi taki skład, jaki ma zagrać w najbliższą sobotę w meczu o mistrzowskie punkty z Lechem II Poznań.

Czy tak było? Wszystko zostało owiane tajemnicą. Zadzwoniliśmy do trenera Gomułki o podanie składu Olimpii jak i o ocenę meczu, odpowiedział krótko: — Obowiązuje mnie dżentelmeńska umowa ze sztabem trenerskim Arki o niepodawaniu do opinii publicznej przekazu z tego meczu.

Tak więc nie jesteśmy w stanie, oprócz suchego wyniku oraz zdobywców bramek, przekazać informacji wiernym kibicom elbląskiej drużyny. Dla elblążan był to piąty i zarazem ostatni mecz kontrolny na zakończenie przygotowań do nowego sezonu. W tym czasie Olimpia rozegrała jeszcze cztery mecze kontrolne, osiągając wyniki: z Olimpią Grudziądz (II liga) 2:3, GKS Wikielec 0:2, Mławianką Mława 2:0, Cartusią Kartuzy 5:1 (wszystkie III liga). O zmianach kadrowych oraz zadaniach na nowy sezon dla drużyny włodarze klubu poinformują na konferencji prasowej, która ma się odbyć w tym tygodniu.

Jerzy Kuczyński