Koniec urlopów w klasie okręgowej. Sprawdzamy, co słychać u rywali Zatoki Braniewo

2023-07-18 14:24:26(ost. akt: 2023-07-18 14:34:52)
PIŁKA NOŻNA: Już na dobre rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu w klasie okręgowej w grupie 2. Wszystkie zespoły nie tylko trenują, ale i w swoich planach mają mecze kontrolne. Nie dotyczy to tylko Barkasu Tolkmicko, który wycofał się z rozgrywek.
Tego się nikt nie spodziewał. W minionym tygodniu, podczas nadzwyczajnego posiedzenia, zarząd klubu Barkas Tolkmicko podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek o mistrzowskie punkty na zapleczu w IV lidze.

Zespół znad Zalewu Wiślanego, prowadzony przez trenera Dariusza Tyburskiego, miniony sezon zakończył na 12 miejscu w tabeli. Żeby pozostać w tej klasie rozgrywkowej, musiał w barażach pokonać Łynę Sępopol. Tak też uczynił i wygrał 2:0.

Przed sezonem zespół z Tolkmicka miał już przygotowany plan spotkań kontrolnych i tu nagle wybuchła "bomba". Z powodu środków finansowych, klub nie jest w stanie utrzymać tej drużyny w klasie okręgowej. — W związku z zaistniałą sytuacją, zarząd przeprasza wszystkich zawodników, kibiców oraz zespoły, z którymi miał grać w zbliżającym się sezonie. Wycofana została jedynie pierwsza drużyna Barkasu. Klub w dalszym ciągu będzie szkolił dzieci i młodzież z gminy Tolkmicko. Druga drużyna będzie nadal występować w klasie B — informuje Paweł Andryszczyk, prezes klubu.

W związku z taką sytuacją nie doszedł do skutku pierwszy mecz kontrolny Zatoki Braniewo z tym klubem, który miał być rozegrany w minioną sobotę.

Prawdopodobnie w miejsce zespołu z Tolkmicka o ligowe punkty grać będzie Delfin Rybno. Natomiast Zatoka, przygotowując się do rozgrywek, już w najbliższy piątek zagra na wyjeździe z beniaminkiem Tęczą Miłomłyn.

A co słychać u rywali Zatoki?


UNIA SUSZ
Nowym trenerem w tym klubie został Piotr Dynowski (Iława), który zastąpił Jarosława Chodowca. Drużyna przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 11 lipca. W planach są mecze kontrolne z Ewingami Zalewo, Olimpią Kisielice i Motorem Lubawa w WPP
Przyszli: Na testach przebywa trzech młodzieżowców.
Odeszli: Miłosz Pingot (szuka klubu), Kordian Wantowski (sprawy osobiste), Arkadiusz Lewandowski (zakończył karierę).

START NIDZICA
Zespół nadal prowadzi Czesław Żukowski, który z zespołem liczącym 20 zawodników rozpoczął przygotowania 10 lipca. Rywalami Startu w okresie przygotowawczym będą: DKS Dobre Miasto, Warmia Olsztyn, Tęcza Biskupiec oraz WPP Orzeł Janowiec Kościelny.
Przyszli: Orzechowski (Delfin Rybno), Adrian Korzeniewski (Polonia Lidzbark Warmiński), Rafał Wawrzyniak (Olimpia Olsztynek)
Odeszli: nikt.

TĘCZA MIŁOMŁYN
Beniaminek pod egidą trenera Piotra Zająca, ma już za sobą jeden mecz kontrolny. Drużyna, grając w roli gospodarza zremisowała u siebie z Ossą Biskupiec Pom. 3:2 (2:3) po golach Marcina Jakubowskiego, Mateusza Rutkowskiego i Wojciecha Domerackiego. Do rozegrania pozostały jej mecze z Syreną Młynary, Zatoką Braniewo oraz WPP z Zalewem Frombork
Przyszli: Dominik Szostek (Kormoran Bynowo), Mateusz Rutkowski (z wypożyczenia Sokół Ostróda).
Odeszli: Wojciech Kowalkowski (zakończył karierę), Karol Gołębiowski (Polonia Pasłęk) Jakub Błażewicz (szuka klubu).

PŁOMIEŃ TURZNICA
Zespół nadal prowadzi trener Paweł Oliwa. Pierwsze zajęcia odbyły się 13 lipca. W planach tej drużyny są do rozegrania trzy mecze kontrolne z Jordanem Kazanice, Czarnymi Rudzienice, Naki Olsztyn i WPP z Sokołem Ostróda.
Przyszli: Szymon Witkowski (Jordan Kazanice), Mateusz Szymański (Motor Lubawa)
Odeszli: Piotr Sikora (Sokół Ostróda), Jarosław Telichowski (grający trener w Jordanie)

WAŁSZA PIENIĘŻNO
W zespole beniaminka grającym trenerem jest Kamil Graczyk. Jego podopieczni przygotowania rozpoczęli w pierwszym tygodniu lipca. Trenuje 22 zawodników, którzy rozegrali już dwa spotkania kontrolne. Wałsza przegrała z Cresovią Górowo Iławeckie 1:4 oraz zremisowała z Błękitnymi Orneta 0:0. Klub z Pieniężna zagra jeszcze z GLKS Miłakowo oraz Piastem Wilczęta. W WPP beniaminek miał grać z Barkasem Tolkmicko, ale ci ostatni wycofali się z rozgrywek.
Przybyli: Nikt nie przybył
Odeszli: Nikt nie odszedł

POLONIA PASŁĘK
Zespół nadal prowadzi Krzysztof Machiński. Poloniści przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 17 lipca. W planach trenera Machińskiego są mecze z Błękitnymi Orneta, Olimpią II Elbląg oraz w WPP z Górą Idzbark.
Przyszli: Ariel Gortatowski (Barkas Tolkmicko) oraz jest trzech testowanych piłkarzy
Odeszli: Nikt nie odszedł

Jerzy Kuczyński