Powiat braniewski: Funkcjonariusze CBŚP ujawnili plantację konopi indyjskich

2023-07-20 14:15:06(ost. akt: 2023-07-20 14:54:51)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Kto, wbrew przepisom ustawy, (…) uprawia konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Taki zarzut usłyszało dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego.
Policjanci z braniewskiej komendy stale prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem intensywnych czynności operacyjnych policjantów kryminalnych jest ujawnienie nielegalnej uprawy konopi na terenie jednej z posesji w powiecie braniewskim.

Pod wytypowanym adresem ujawnili 30 krzaków konopi. Uprawa została ujawniona w końcowej fazie wzrostu roślin. Rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a mężczyźni w wieku od 27 do 38 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu uprawy narkotyków zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Złożono wniosek do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi, z wyjątkiem włóknistej przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Braniewo