Festyn Bezpiecznego Kierowcy. Tor Kalbar wypełni się bezpłatnymi atrakcjami

2023-07-21 13:45:02(ost. akt: 2023-07-21 12:03:02)

Autor zdjęcia: MOSiR

Tor Kalbar znów wypełni się bezpłatnymi atrakcjami oraz ugości setki mieszkańców. We wtorek, 25 lipca, w godzinach 16-19, odbędzie się kolejna odsłona imprezy z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji nie zabraknie dmuchańców, pokazu sprzętu służb mundurowych, paintballa i wielu animacji dla dzieci. Wstęp wolny.
Czeka nas wiele atrakcji więc, nie przedłużając, sprawdźmy, co będzie się działo. Swoje pojazdy przy stoiskach zaprezentują elbląskie służby, czyli Komenda Miejska Policji, razem z alko-goglami i gadżetami, Straż Pożarna oraz Straż Miejska, która dodatkowo zachęci najmłodszych do zabawy z dużą grą planszową. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń, alkogogle, tor przeszkód dla rowerków i hulajnóg oraz gadżety, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W strefie żołnierzy WOT znajdzie się stanowisko z paintballem i sprawnościowy tor przeszkód, a oprócz tego uczestnicy będą mogli przyjrzeć się z bliska wojskowemu sprzętowi.

Dla dzieci i młodzieży przygotowane będą także inne propozycje. Na boisku do piłki ręcznej pobawimy się w strzelanie z łuku, czyli popularny archery tag. Wewnątrz obiektu znajdą się również kręgle oraz rzutki. Na łukach toru pojeździmy bicyklami, a w tak zwanym międzyczasie na najmłodszych czekać będą uwielbiane dmuchańce. Po Torze Kalbar poruszać się będzie również sympatyczna Mrówka, czyli maskotka partnera festynu, z którą będzie można zrobić zdjęcie, otrzymać ciekawy gadżet oraz wziąć udział w konkursach i animacjach, w tym malowaniu twarzy, dostępnych przy stoisku partnera. Warto pamiętać, że podczas festynu ograniczona będzie możliwość tradycyjnej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy do zabawy.

MOSiR
Obrazek w tresci