W Markusach odbędzie się Turniej Charytatywny dla Mikołaja z Elbląga

2023-07-26 09:50:49(ost. akt: 2023-07-26 13:31:30)
Podczas eventu rozegrany będzie pokazowy mecz pomiędzy drużynami Wielkich Serc. Odbędzie się też turniej piłki nożnej dla dzieci do lat 12

Podczas eventu rozegrany będzie pokazowy mecz pomiędzy drużynami Wielkich Serc. Odbędzie się też turniej piłki nożnej dla dzieci do lat 12

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W sobotę 29 lipca 2023 r. o godz. 12:00 na boisku gminnym w Markusach odbędzie się Event Charytatywny dla Mikołaja z Elbląga. Chłopiec podczas drugiego śniadania w przedszkolu zachłysnął się winogronem. Doszło do niedotlenienia i uszkodzenia narządów wewnętrznych, co doprowadziło do śpiączki.
Aby stan chłopca się poprawił, niezbędna jest odpowiednia rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, a ta jest bardzo kosztowna.

— Mikołaj i jego rodzice nie poddają się i walczą o powrót naszego małego bohatera do zdrowia! Wspólnie wesprzyjmy ich w tej walce podczas sobotniego turnieju i pikniku — zachęca Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych, który objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

— Pomimo braku możliwości spotkania się i spędzenia z nami eventu pan Andrzej każdego dnia wykazuje się wielkim zaangażowaniem i służy pomocną dłonią. Dziękujemy, że jest pan z nami — przekazuje 777 CREW, organizacja charytatywna, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Atrakcje

Podczas eventu rozegrany będzie pokazowy mecz pomiędzy drużynami Wielkich Serc. Odbędzie się też turniej piłki nożnej dla dzieci do lat 12. Przewidziano nagrody w postaci złotych medali dla wszystkich uczestników turnieju i puchary dla zwycięzców. Organizatorzy przygotują kiermaszu ciast, kiełbaski z grilla i loterię fantową. Na wszystkich chętnych będą czekały kule wodne i dmuchane kule bubble football. — Spodziewajcie się też wielu innych atrakcji, których nie będziemy w pełni zdradzać, ale gwarantujemy, że na pewno warto. Zabierajcie pełne portfele, bo każda złotówka wydana przez was na zabawę będzie przekazana na wydatki związane z rehabilitacją chłopca. Obiecujemy, że radości, zabawy i gry będzie na tyle wystarczająco, że ten dzień stanie się czymś niesamowitym — zapraszają organizatorzy.

Dramat w przedszkolu

Miki to mały chłopiec z Elbląga. Uwielbiał biegać, wspinać się na drzewa. Do czasu... W przedszkolu wydarzył się wypadek. Trzyletni wówczas Mikołaj zadławił się podczas śniadania. Winowajcą było niepozorne winogrono. Podane w całości bardzo szczelnie wpasowało się w drogi oddechowe chłopca. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Mama Mikołaja do tej pory nie otrzymała żadnego odszkodowania ani z przedszkola, ani z Urzędu Miejskiego. Mikołaj otrzymał 3 tys. zł z NNW.

Kosztowna rehabilitacja przynosi jednak efekty.

— Miki zaczyna się uśmiechać. To wszystko idzie bardzo opornie, bardzo powoli, prawie niewidoczne. Jednak kroczek po kroczku do przodu. Ten postęp jednak jest i to dopiero początek dobrych zmian na drodze Mikołaja — przekazuje mama chłopca.

I dodaje: — Bardzo prosimy o wsparcie dla Mikusia. To szansa na kolejne miesiące walki. Mikołaj z Elbląga dzielnie walczy o odzyskanie sprawności.

Mikołaj z Elbląga dzielnie walczy o odzyskanie sprawności. Jego postępy możecie śledzić TUTAJ, a jeżeli macie ochotę wspomóc chłopca w procesie rehabilitacji, zbiórkę znajdziecie, klikając TEN LINK.
Fot. materiały organizatora