Powiatowe obchody Święta Policji w Braniewie [ZDJĘCIA]

2023-07-26 12:56:47(ost. akt: 2023-07-26 13:04:44)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

W miniony wtorek na placu przed Bazyliką Mniejszą pw. Św. Katarzyny w Braniewie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, gdzie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie odebrali awanse na kolejne stopnie służbowe i odznaczenia.
Ten szczególny dzień dla funkcjonariuszy rozpoczął się uroczystą mszą św. w Bazylice Mniejszej w Braniewie. Następnie w samo południe na placu przed Bazyliką odbyła się uroczysta akademia z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – insp. Edwarda Szydłowskiego, w której trakcie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie odebrali awanse na kolejne stopnie służbowe i odznaczenia.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących z braniewską policją oraz rodziny awansowanych i mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Trud, który podczas codziennej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa wkłada st. asp. Paweł Kutryb – starszy dzielnicowy Zespołu do spraw prewencji Posterunku Policji w Pieniężnie został zauważony i doceniony przez Komendanta Głównego Policji, który z okazji Święta Policji wyróżnił tego policjanta odznaką „Zasłużony Policjant”.

W związku z obchodami Święta Policji zostały zorganizowane dwa konkursy o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie – zawody wędkarskie oraz strzeleckie.

Podczas odprawy służbowej Komendant wręczy puchary i dyplomy uczestnikom zawodów strzeleckich. Puchary oraz dyplomy związane z zawodami wędkarskimi zostały wręczone po zakończeniu zawodów.

I miejsce w zawodach strzeleckich o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie zajął – sierżant sztabowy Marek Horak, II miejsce zajął mł. asp. Adam Kapusto, III miejsce zajął podkom. Maciej Suchecki.

I miejsce w zawodach wędkarskich o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie zajął nadkom. Krzysztof Stodulski z córką, II miejsce zajął asp. sztab. Marek Magrowski z rodziną, III miejsce zajął asp. sztab. Karol Kasperowcz z synem.

Na ręce Komendanta braniewskiej jednostki Starosta Braniewski Karol Motyka wręczył dofinansowanie w kwocie 25 tys. zł na zakup nowego samochodu służbowego.