Piłka nożna. Zwycięstwo Concordii Elbląg w ostatnim sparingu

2023-07-30 12:27:51(ost. akt: 2023-07-30 12:31:57)

Autor zdjęcia: Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

III-ligowa Concordia Elbląg w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem nowego sezonu 2023/2024 pokonała w Ostródzie IV ligowy DKS Dobre Miasto 3:0. Już w sobotę podopieczni trenera Łukasza Nadolnego zagrają o punkty z Legionvią Legionowo.
• Concordia Elbląg — DKS Dobre Miasto 3:0 (2:0)
1:0, 2:0 — Sionkowski (18,38), 3:0 — Pikiel (87)

CONCORDIA: Sasiak — Szpucha, Jakubowski, Mroczko, Bukacki, Drewek Szmydt, Kopka, Jońca, Aufusto, Sionkowski. Grali jeszcze: Brzozowski, Rękawek, Danowski, Kukuruza, Pikiel, Kaczorowski, Nowicki, Kottlenga, Doniecki.


Dla piłkarzy elbląskich był to szósty ostatni mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego, tym razem zmierzyli się z IV ligowym DKS Dobre Miasto. Trener Concordii w tym spotkaniu miał do dyspozycji 20 piłkarzy, w tym 10 testowanych a wśród nich zdobywcy bramek Kacper Sankowski (Warta Sieradz), Dominik Pikiel (Sokół Sieniawa).


Wśród testowanych byli także bramkarze: Dominik Sasiak (Olimpia Grudziądz) i Daniel Brzozowski (Stal Brzeg) oraz zawodnicy z pola gry: Mikołaj Doniecki (SMS Łódź), Grzegorz Szpucha (KPS Starogard Gd.), Piotr Jakubowski (Zagłębie II Sosnowiec), Szymon Mroczko (Odra Wodzisław Śląski), Vadym Kukuruza (Arka II Gdynia), Bartosz Danowski (Olimpia Elbląg).


W meczu tym z dobrej strony pokazał się blok defensywny elblążan oraz napastnik Sionkowski, który w pierwszej odsłonie meczu, zdobył dwa gole. Najpierw po zespołowej akcji uderzeniem z pola karnego umieścił piłkę w siatce, a 20 min później płaskim strzałem po ziemi poprawił rezultat na 2:0. W drugiej części meczu trener Nadolny wprowadził drugą jedenastkę. Elblążanie nadal atakowali, mieli przewagę i udokumentowali ją zdobyciem gola.

W 87 min po dośrodkowaniu Kottlengi piłkę głową z pola karnego do siatki skierował Pikiel, dla którego był to trzeci gol w czwartej grze kontrolnej. Tym meczem Concordia zakończyła okres przygotowawczy do zmagań ligowych. Już w najbliższą sobotę o pierwsze punkty powalczy na wyjeździe z Legionovią Legionowo.
Jerzy Kuczyński