XXI Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego już za nami [ZDJĘCIA]

2023-07-31 10:54:41(ost. akt: 2023-07-31 11:01:29)

Autor zdjęcia: Gmina Braniewo

Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego to w gminie Braniewo już coroczna tradycyjna impreza sportowa. W tym roku można było podziwiać i dopingować w rywalizacji ponad 20 jachtów pod polską banderą.
Było bardzo słonecznie, ale nie było wietrznie i pod okiem sędziego przeprowadzony został tylko jeden wyścig ze startu wspólnego dla 4. grup regatowych na trasie Nowa Pasłęka-Piaski.

Imprezę zabezpieczały ponton z OSP Braniewo, Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz motorówki prywatne. Monitoring regat prowadziły łodzie Policji i Straży Granicznej.

Na zakończenie regat odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców, a następnie koncert zespołu Kamrat Shanty Folk.
Wójt gminy Braniewo z komandorem YC Zalew Wiślany Grzegorzem Hejberem oraz Dyrektorem Biura Regionalnego w Elblągu Edwardem Pietrulewiczem nagrodzili zwycięzców pucharami.

Coroczna impreza sportowa przyciąga wielu mieszkańców i gości.
— Serdeczne podziękowania kierujemy do Grzegorza Hejbera (Komandora YC Zalew Wiślany), Edwarda Pietrulewicza (Biuro Regionalne w Elblągu) oraz Ryszardowi Doda, a także w stronę sponsorów i wszystkich, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji Międzynarodowych Regat Żeglarskich. To były wyjątkowe regaty, już XXI edycja — przekazał Jakub Bornus, wójt gminy Braniewo.


Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:

grupa KWR 1:
1 miejsce – Mirosław Zemke / MOTE
2 miejsce – Ryszard Doda / RA
3 miejsce – Marian Drabiński / LITWINKA II

grupa KWR 2:
1 miejsce – Mariusz Franciszczak / IRBIS
2 miejsce – Marcin Malewicki / FLYING BANANA
3 miejsce – Jerzy Lamp / SLOCUM

grupa KWR 3:
1 miejsce – Tomasz Siekierko / MAGA
2 miejsce – Zygmunt Zander / DELPHIN
3 miejsce – Tomasz Kubacki / FACIL
Puchar Króla Stefana Batorego:
1 miejsce – Mariusz Franciszczak / IRBIS
2 miejsce – Tomasz Siekierko / MAGA
3 miejsce – Marcin Malewicki / FLYING BANANA