Koła gospodyń wiejskich i OSP są jak małżeństwo

2023-08-04 15:18:45(ost. akt: 2023-08-04 11:21:59)

Autor zdjęcia: Joanna Gowkielewicz

W niewielkim Pilniku pod Lidzbarkiem Warmińskim spotkali się przedstawiciele kół gospodyń wiejskich z czterech powiatów — bartoszyckiego, braniewskiego, elbląskiego i lidzbarskiego. Przyjechali na zaproszenie wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki oraz Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.
— Ministerstwo, w którym pracuję oraz Ministerstwo Rolnictwa bardzo ściśle współpracują z Polskim Związkiem Kół Gospodyń Wiejskich, bo to jest dobry i sprawdzony partner do współpracy — mówił wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka podczas spotkania kół gospodyń wiejskich w Pilniku pod Lidzbarkiem Warmińskim.

— Warto powiedzieć, że koła gospodyń wiejskich i ochotnicze straże pożarne to są te dwie instytucje, które napędzają społeczności lokalne — dodał.

Na spotkanie do Gminnego Centrum Kultury Pilnika przyjechali przedstawiciele kół gospodyń wiejskich z czterech powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, elbląskiego i lidzbarskiego.

Wbrew pozorom sali nie wypełniły same panie, bo, jak się okazuje, w kołach gospodyń działają także panowie, więc kilku mężczyzn można było dostrzec. Ciekawostką jest, że Andrzej Śliwka także należy do KGW.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym wydaniu Dziennika Elbląskiego. Papierowe wydanie gazety dostępne jest w sprzedaży przez cały tydzień. Szukaj nas w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. W wersji elektronicznej Dziennik Elbląski znajdziesz na www.kupgazete.pl.Zmieniamy się dla Was! Dziennik Elbląski staje się tygodnikiem


Grono Czytelników i Czytelniczek Dziennika Elbląskiego stale rośnie, co stanowi dla nas wyjątkowy powód do dumy. Mamy dla Państwa dobrą wiadomość — papierowe wydanie Dziennika Elbląskiego staje się tygodnikiem! Nasza gazeta będzie dostępna w sprzedaży przez cały tydzień.

Dotychczas tradycyjne — papierowe wydanie Dziennika Elbląskiego mogliście nabyć Państwo wyłącznie w piątki, soboty i niedziele handlowe. Teraz wszystko się zmieni, a Dziennik Elbląski dostępny będzie w sprzedaży przez cały tydzień.

Listonosz dostarczy Dziennik Elbląski pod wskazany adres


Podpowiadamy, jak zamówić prenumeratę piątkowego wydania gazety, które pod wskazany adres dostarczy listonosz. Jak zamówić prenumeratę? Wystarczy odwiedzić najbliższą placówkę Poczty Polskiej i poinformować w okienku, że chcecie wykupić prenumeratę Dziennika Elbląskiego, podać okres, na jaki chcecie ją wykupić i uiścić opłatę. Od tej pory listonosz będzie regularnie dostarczał Wam Dziennik Elbląski pod wskazany na poczcie adres.

Zabrakło Dziennika? Daj nam znać!


Jeżeli w Twojej okolicy brakuje Dziennika Elbląskiego, poinformuj nas o tym, pisząc na adres gazeta@dziennikelblaski.pl, lub dzwoniąc, lub wysyłając SMS pod numer 505 766 681 lub 502 499 529.

Czytaj nas również w wersji elektronicznej


Dziennik Elbląski w tradycyjnej papierowej wersji nabyć można w salonach prasowych, kioskach, na pocztach i stacjach Orlen. Ale to nie wszystko. Po Dziennik Elbląski możecie Państwo sięgnąć również bez wychodzenia z domu, a to za sprawą elektronicznej wersji naszej gazety, która dostępna jest na stronie internetowej www.kupgazete.pl.

24 godziny i 7 dni w tygodniu czekamy również na Czytelników w naszym serwisie internetowym www.dziennikelblaski.pl — odwiedzając naszą stronę, możecie być Państwo pewni, że zawsze będziecie na bieżąco ze wszystkimi informacjami z Elbląga i okolic.

Prenumerata za zdjęcie


Możecie zdobyć darmową prenumeratę elektronicznego Dziennika Elbląskiego, biorąc udział w naszej akcji "Prenumerata za zdjęcie". Spacerujesz, obserwujesz, podziwiasz? Łap za telefon i rób zdjęcie tego, co Cię zachwyci! Czekamy na zdjęcia z Elbląga i okolic — ciekawej architektury, portretów natury, obrazków prezentujących miejskie życie. A może masz w swoich archiwach zdjęcia dawnego Elbląga? Podziel się z nami! Odwdzięczymy się darmową trzymiesięczną prenumeratą elektronicznego wydania Dziennika Elbląskiego lub ciekawą książką! Zapraszamy do przysyłania zdjęć na adres gazeta@dziennikelblaski.pl, w tytule wiadomości napiszcie "Prenumerata za zdjęcie", a w treści podajcie autora i podpis fotki.

Opowiedzcie nam o sobie


Masz ciekawą pasję? Wyjątkowe zainteresowania? Działasz w kole gospodyń wiejskich? Jesteś strażakiem ochotnikiem i chcesz pokazać, co znaczy dla Ciebie służba w OSP? Zajmujesz się rękodziełem i tworzysz prawdziwe cuda? A może prowadzisz mały biznes i chciałbyś lub chciałabyś o nim opowiedzieć? Skontaktuj się z naszą Redakcją! Zależy nam na tym, by wspierać mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego — jesteśmy dla Was i czekamy na kontakt pod numerami 505 766 681 i 502 499 529 — możecie pisać również wiadomości na naszą skrzynkę mailową gazeta@dziennikelblaski.pl.