XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023. Scena przy stoliku: „Mój boski rozwód”

2023-08-16 13:15:44(ost. akt: 2023-08-16 09:17:17)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na finał „XXVI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2023”. Tegorocznym finałem będzie monodram w wykonaniu Teresy Suchodolskiej - „Mój boski rozwód”. Sztuka Geraldine Aron, irlandzkiej dramatopisarki, odniosła międzynarodowy sukces i jest uwielbiana przez widzów. Była wystawiana w 28 krajach i grana setki razy. Na elbląskiej scenie premiera odbyła się w 2021 r. i spektakl ten wciąż cieszy się dużą popularnością.
„Mój boski rozwód”, to monodram o miłości i zdradzie; zabawny i wzruszający. Angela (w tej roli Teresa Suchodolska), to urocza kobieta w średnim wieku, która musi zmierzyć się z zupełnie nową dla siebie sytuacją – odejściem męża. Porzucona dla „młodszego modelu”, każdego kolejnego dnia, stara się ułożyć swoje życie na nowo z nadzieją na znalezienie miłości życia. Jest to pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o przemijaniu, opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i seksie, ale i o radzeniu sobie z samotnością. Tekst ten, to szereg dowcipnych spostrzeżeń na temat relacji damsko-męskich, przyjaźni i zazdrości, miłości i seksu.

Elbląski sukces spektakl zawdzięcza przede wszystkim Teresie Suchodolskiej, która fantastycznie wciela się w rolę kobiety, z jednej strony porzuconej, pełnej rozterek, zaś z drugiej przekonanej, że dopiero teraz zaczyna się jej życie.
Teresa Suchodolska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu). Z elbląskim teatrem związana od 1995 r. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Jej kreacje mogliśmy oglądać m.in. w „Tajemniczym ogrodzie”, „Balladynie”, „Weselu”, „Skrzypku na dachu” czy „Królowej śniegu”.

Na elbląskiej scenie spektakl „Mój boski rozwód” reżyserowała Agnieszka Płoszajska, autorem scenografii i kostiumów jest Wojciech Stefaniak a opracowania muzycznego Krzysztof Jaszczak. Prawa autorskie: Fundacja PRO ARTE w Warszawie.

Na spektakl zapraszamy 20 sierpnia 2023 r. godz. 17.00.

Tradycyjnie jednak zaczynamy, ostatnim już w tej edycji, spacerem przyrodniczo-historycznym pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

ETK