Wyskoczył przez okno i uciekał. Policyjny pościg za 35-letnim elblążaninem w Sopocie

2023-08-16 14:46:39(ost. akt: 2023-08-17 09:09:00)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Zaprosił trzech mężczyzn do mieszkania, a gdy wyszedł na chwilę, ci zamknęli się od środka i nie chcieli go wpuścić. Gdy na miejscu zjawili się policjanci, jeden z nich wyskoczył przez okno i zaczął uciekać, bo wiedział, że jest poszukiwany. Po krótkim pościgu 35-latek z Elbląga został zatrzymany.
We wtorek 15 sierpnia około godz. 6.00 rano policjanci dostali zgłoszenie, że pewien sopocianin po imprezie zaprosił do mieszkania trzech znajomych, a gdy wyszedł na moment, ci zamknęli się od środka i od dwóch godzin nie chcą go wpuścić. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego. Będąc przy budynku, mundurowi zauważyli, że z mieszkania przez okno wyskoczył mężczyzna i ucieka. Od razu ruszyli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. Był to 35-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna przyznał się policjantom, że uciekał, bo wie, że jest poszukiwany. Funkcjonariusze potwierdzili to w systemach policyjnych i ustalili, że zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Złotowie ma on do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

Policjanci wrócili z zatrzymanym na miejsce interwencji i zobaczyli, że ze zgłaszającym stoi dwóch mężczyzn. Jak się okazało, byli to pozostali mężczyźni, którzy zamknęli się w jego mieszkaniu. Mundurowi ich wylegitymowani, a w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalili, że jeden z nich, 24-latek, także poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości. Policjantom oświadczył, że nie wiedział o tym. Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Sąd Rejonowy w Kluczborku 24-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego ma do odbycia zastępczą karę 165 dni pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad inną osobą.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi. Dziś funkcjonariusze z wydziału konwojowo-ochronnego przewiozą ich do jednostki penitencjarnej celem odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

KMP Sopot
Fot. KMP Sopot

Fot. KMP Sopot