Concordia Elbląg wygrała z Polonią Pasłęk 2:0 [ZDJĘCIA]

2023-08-17 15:39:07(ost. akt: 2023-08-17 15:39:55)
W miniony wtorek oraz w środę rozegrana została I runda spotkań w Wojewódzkim Pucharze Polski. Dwa zespoły elbląskie III-ligowa Concordia oraz IV-ligowa Olimpia grały na wyjazdach. Odniosły pewne zwycięstwa i zakwalifikowały się do drugiej rundy.
Polonia Pasłęk — Concordia Elbląg 0:2 (0:1)

0:1 — Wiczyński (28 samob). 0:2 — Augusto (68)
CONCORDIA: Sasiak — Szpucha (79 Maćkowski), Kaczorowski, Mroczko, Rękawek (80 Doniecki), Szmydt (67 Jońca), Danowski, Nowicki (46 Sionkowski), Kopka, Kottlenga (46 Drewek), Augusto (80 Bartosiński).

W wyjściowym składzie w zespole Concordii zabrakło: kapitana Bukackiego, obrońcy Jakubowskiego oraz młodzieżowca Pytlewskiego, którym trener Nadolny dał wolne. Natomiast w wyjściowym składzie zagrali: Kaczorowski, Danowski, Kottlenga, Rękawek oraz Kopka. Zadebiutowali też 17-latkowie Maćkowski i Doniecki. Dodać też trzeba, że gospodarzy prowadzi były trener Concordii Machiński, a ponadto w tej drużynie grają byli piłkarze elbląskiego klubu: Nestorowicz, Szawara, Kuczkowski i Wieliczko.

Od początku meczu inicjatywę miała Concordia, która zepchnęła Polonię do głębokiej defensywy. Efektem tej przewagi był gol w 28 min gry. Po rzucie rożnym zawodnik gospodarzy Wiczyński skierował piłkę głową do siatki i w ten sposób goście wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Augusto mógł poprawić rezultat, ale jego strzał instynktownie obronił bramkarz miejscowych Bebłowski. Po przerwie, po strzale Rękawka, Polonię od utraty gola uratowała poprzeczka. Wynik spotkania po indywidualnej akcji ustalił Augusto.
Jerzy Kuczyński