Straż Miejska w Elblągu apeluje: To zwykła dewastacja! Ludzie, co z Wami?

2023-08-18 12:28:13(ost. akt: 2023-08-18 12:33:31)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Gimnastyka między elementami wystawy zewnętrznej przed Ratuszem Staromiejskim w Elblągu, walka z piekarczykiem o wędkę... To zwykła dewastacja — przyznaje Straż Miejska w Elblągu. I ma rację...
Kolejny raz baczne oko operatora monitoringu wizyjnego zaobserwowało wybryki chuligańskie pobudzonego mężczyzny. Po zakończonej fiaskiem „walce” o wędkę mężczyzna oddalił się. Na szczęście patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej po krótkiej obserwacji terenu zlokalizował i ujął wandala, który został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji — przekazuje Straż Miejska w Elblągu.

— Gimnastyka między elementami wystawy zewnętrznej przed Ratuszem Staromiejskim w Elblągu? Walka z piekarczykiem o wędkę? Zwykła dewastacja.
Ludzie! Co z Wami? Przecież to nasze, wspólne, miejskie wystawy, atrakcje... Pamiętaj! Art. 124. Kodeksu wykroczeń stanowi: "Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" — przypominają strażnicy miejscy z Elbląga.


Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu