2,5 tysiąca zł mandatu za przejażdżkę hulajnogą po pijaku. Policja ostrzega!

2023-08-20 08:56:15(ost. akt: 2023-08-20 08:59:59)
Mężczyzna ukradł w Olsztynie dwie hulajnogi o wartości 5 tys. zł

Mężczyzna ukradł w Olsztynie dwie hulajnogi o wartości 5 tys. zł

Autor zdjęcia: pixabay.com

Hulajnogi elektryczne są bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety, ich użytkownicy zapominają, że korzystanie z nich jest ściśle obwarowane przepisami ruchu drogowego. Przypomniał sobie o tym turysta bawiący się w Malborku, który pod wpływem alkoholu postanowił przejechać się hulajnogą.
We wtorek po południu malborska drogówka zatrzymała 41-letniego turystę z Poznania, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z malborskiej drogówki, w ramach codziennego patrolu, przed godziną 17.00 w Malborku na ulicy Aleja Rodła, zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego hulajnogą elektryczną.

Użytkownikiem tego środka transportu osobistego okazał się 41-letni mieszkaniec Poznania. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swą nierozsądną przejażdżkę mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Hulajnoga elektryczna jest środkiem transportu, z którego korzystanie jest obwarowane przepisami ruchu drogowego i kierowanie nią pod wpływem alkoholu jest zabronione.


Należy pamiętać również, że użytkownik hulajnogi elektrycznej co do zasady powinien poruszać się po drodze dla rowerów, może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma takiej drogi wydzielonej, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Policja Pomorska