Piknik z Kopernikiem zorganizowany przez Dziennik Elbląski był bardzo udany! [ZDJĘCIA]

2023-08-20 12:01:02(ost. akt: 2023-08-21 08:39:42)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Elbląg uczcił postać Wielkiego Astronoma, a wszystko za sprawą Pikniku z Kopernikiem zorganizowanego w minioną sobotę przez Dziennik Elbląski. — To wybitna postać wielu talentów — mówił o Mikołaju Koperniku wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Oczywiście, że tak! Miniona sobota na terenie Aeroklubu Elbląskiego była wyjątkowa — piękny letni dzień obfitował w atrakcje, które miały na celu bawić i uczyć. Nie zabrakło też okazji do tego, by zrobić coś dobrego, ponieważ podczas Pikniku z Kopernikiem trwała zbiórka pieniędzy na leczenie walczącej z nowotworem Wiktorii — był kiermasz ciast, loteria fantowa, a nawet licytacja, dzięki której do dzielnej dziewczynki trafi finansowe wsparcie.

— Cieszę się, że w Elblągu organizowane są tego takie wydarzenia jak pikniki rodzinne. Chciałbym pogratulować Dziennikowi Elbląskiemu tej inicjatywy, bo właśnie takich imprez brakuje — przyznał wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

Wiceminister zaznaczył również, że Mikołaj Kopernik — wokół którego skupiało się wydarzenie — to wybitna postać związana z województwem warmińsko-mazurskim.

OTWÓRZ GALERIĘ ZDJĘĆ

— To wyjątkowa postać wielu talentów. To osoba, która była geniuszem — astronomem, medykiem, strategiem wojskowym, prawnikiem… — wyliczał Andrzej Śliwka.

Uczestników pikniku przywitał również Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elbląg: — Wierzę, że takie inicjatywy jak ta przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa, które wzrasta w społeczeństwie — przyznał strażak z wieloletnim doświadczeniem.

A jak już o strażakach mowa, to trzeba dodać, że ochotnicy z OSP w Żurawcu wywołali sporo uśmiechów na twarzach dużych i małych uczestników pikniku — ich pokaz strażacki przyciągnął mnóstwo zainteresowanych, a zimna woda prosto ze strażackiego węża przyniosła prawdziwą ulgę w upalny dzień.

Podczas pikniku Dziennik Elbląski sprawdził wiedzę swoich Czytelników na temat Wielkiego Astronoma. Jak miał na imię ojciec Mikołaja Kopernika, w którym roku Kopernik rozpoczął studia na Akademii Krakowskiej, w jakim mieście został pochowany Wielki Astronom i kiedy miał miejsce jego ponowny pogrzeb... Te i wiele innych trudnych pytań usłyszeli śmiałkowie, którzy zgłosili się do udziału w quizie na temat Kopernika. Czytelnicy wydawanego od ponad 22 lat Dziennika Elbląskiego mogli też wykazać się wiedzą na temat samej gazety i pracy redakcji — i trzeba przyznać, że poszło im całkiem nieźle! Za odwagę wszyscy otrzymali nagrody.

Piknik z Kopernikiem odwiedziło wojsko, pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, KGW "Laski z Baranówki" pojawiło się z wyjątkowymi gadżetami, które zdobi wizerunek Kopernika, a KGW "Wszyscy Razem" raczyło wszystkich własnoręcznie przygotowanymi pysznościami. Nie zabrakło również partnerów wydarzenia — Lasów Państwowych i PKO Banku Polskiego — na ich stoiskach można było wykazać się wiedzą na temat otaczającej nas przyrody albo spróbować swoich sił z pędzlem, farbami i sztalugą.

Były też występy — na scenie pojawił się zespół ludowy "Sasanki" z Suchacza i braniewski zespół folk-rockowy "Stacja Północ". Swoje wokalne umiejętności zaprezentował również Łukasz Gesek, który odpowiedzialny był za prowadzenie całej imprezy.

Po tej pełnej wrażeń sobocie wiemy jedno — ta impreza była potrzebna, o czym świadczą zadowolone głosy jej uczestników, którzy już zapowiedzieli swoją obecność na kolejnych piknikach organizowanych przez Dziennik Elbląski.

Partnerami naszego wydarzenia byli PKO Bank Polski i Lasy Państwowe. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta elbląski Maciej Romanowski.

Nasze wydarzenie wspierali między innymi: Fabryka Dobra, UKS Silvant Kajak Elbląg, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Wojsko Polskie, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Studio Treningu Azyl w Przezmarku, Salsa Elbląg, Elbląskie Stowarzyszenie Aikido Aikikai, Kawiarnia u Aktorów, KGW Wszyscy Razem, KGW Laski z Baranówki, Nadleśnictwo Zaporowo, Nadleśnictwo Elbląg, Nadleśnictwo Młynary, Muzeum Mikołaja Kopernika w Toruniu, Giganci Programowania, Grupa Wodna, Aeroklub Elbląski, 4 event, OSP Żurawiec.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za pomoc w organizacji naszego Pikniku z Kopernikiem i dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę byli z nami!

Dziennik Elbląski


Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel

Fot. Ryszard Biel