Zwierzaki w potrzebie. Psy i koty ze schroniska w Pasłęku szukają kochających domów [ZDJĘCIA]

2023-08-22 07:00:00(ost. akt: 2023-08-22 07:57:35)
Domu poszukuje między innymi Drops

Domu poszukuje między innymi Drops

Autor zdjęcia: Schronisko Psi Raj w Pasłęku

Nie kupuj, adoptuj — to hasło nie jest zwykłym sloganem, a słowami, które powinniśmy wziąć sobie do serca. W schroniskach na nowy dom czeka mnóstwo zwierząt, dlatego warto rozważyć adopcję. Poniżej psy i koty, które czekają na kochających właścicieli w Schronisku „Psi Raj” w Pasłęku.
Adopcja zwierząt to wyjątkowa szansa na dawanie drugiego życia potrzebującym istotom. Decyzja o adopcji powinna być dobrze przemyślana, bo choć posiadanie pupila przynosi wiele radości i korzyści, nie można zapominać o związanych z tym obowiązkach. Zwierzęta towarzyszą nam przez wiele lat, wymagając opieki, uwagi i miłości.

Adoptowane zwierzęta często pochodzą ze schronisk, przebywając tam, na nowy kochający dom czekają nawet latami. Dając im szansę, pomagamy rozwiązać problem bezdomności i nadajemy sens ich istnieniu. To również mniej kosztowna opcja niż zakup rasowego zwierzaka, a pieniądze przeznaczone na opłaty adopcyjne pomagają wspierać schronisko w dalszej opiece nad innymi zwierzętami.

Jesteś gotowy na zwierzę w domu? Oto psy i koty, które czekają na kochających właścicieli:


Poniżej prezentujemy koty i psy do adopcji. Szczegółów na temat zwierząt i procedur adopcyjnych udziela Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku pod numerem telefonu: 792 074 136.

AKSAAksa
Fot. Schronisko Psi Raj w Pasłęku
Aksa


Można by napisać niekończącą się opowieść o porzucanych psach... Kolejnym z nich jest Aksa, która trafiła niedawno do schroniska znaleziona i wychudzona. Aksa to młoda suczka w typie amstaffa. Od początku dała się poznać jako przyjaźnie nastawiona do człowieka sunia. Bardzo lubi się przytulać. Jest kontaktowa i towarzyska. Uśmiech w ogóle nie schodzi jej z pyska! W boksie mieszka z drugim amstaffem, z którym raczej unika konfliktów. Jednak jeśli jej coś nie pasuje, jest w stanie to zakomunikować np. warknięciem (w stosunku do psa). Ładnie chodzi na smyczy, jest energiczna. Poszukiwany wyłącznie odpowiedzialny dom, który będzie potrafił zadbać o potrzeby tej rasy. Nie kieruj się tylko wyglądem psa.

DROPSDrops
Fot. Schronisko Psi Raj w Pasłęku
Drops


Dostojny amstaff szuka odpowiedzialnego domu. Psi Raj otrzymał zgłoszenie o bardzo wychudzonym psie, i jego załoga bez wahania pojechała we wskazane miejsce, aby zabezpieczyć znajdę. W ten sposób Drops znalazł się pod naszą schroniska w Pasłęku. Pracownicy do dziś nie rozumieją, jak można doprowadzić psa do tak opłakanego stanu... Mimo wszystko pies nie stracił wiary w człowieka i już od pierwszych chwil dał się poznać jako pozytywny psiak. Jest niezwykle błyskotliwy, ciężko go nie polubić. Uwielbia człowieka, można go przytulać, głaskać, dawać buziaczki. Ma w sobie ogrom miłości i cierpliwości. Dropsik to młodziutki, około 2-letni piesek. W miarę ładnie chodzi na smyczy. Jest posłuszny, potrafi komendę siad. Nigdy nie brak mu uśmiechu. Aktualnie przebywa w boksie z suczką również amstaffką, z którą się dogaduje. Nie wykazuje agresji miskowej. Prosimy o niesugerowanie się wyglądem. Poszukiwany odpowiedzialny dom, który zadba o potrzeby tej rasy.

ZUMAZuma
Fot. Schronisko Psi Raj w Pasłęku
Zuma


Młoda, piękna, towarzyska — taka właśnie jest Zuma. Zuma to około roczna suczka, która została odebrana interwencyjnie od poprzednich "właścicieli". Lekko utyka na tylną łapę z powodu starego nieleczonego złamania. Państwo nie zainteresowali się diagnostyką, więc Zuma prawdopodobnie będzie już tak utykać do końca życia, jednak wcale jej to nie przeszkadza w życiu codziennym. Bawi się na całego z innymi psami i ludźmi. Jest niesamowicie towarzyszka, przyjazna i nieokrzesana! Kocha się przytulać.

ŚLIWKAŚliwka
Fot. Schronisko Psi Raj w Pasłęku
Śliwka


Śliwka została znaleziona w gminie Markusy razem z drugim kociakiem. Koty zostały urodzone i wychowane przez dziką kotkę i też jako takie dały się poznać przez pierwsze dni. Z dnia na dzień jest lepiej, widoczne są małe postępy, jednak kotka wymaga jeszcze socjalizacji. W domowym zaciszu na pewno szybko się otworzy. Wobec innych kotów jest zupełnie bezkonfliktowa. Została odrobaczona i zostanie zaszczepiona. Kto pokocha Śliwkę?


RYDZYKRydzyk
Fot. Schronisko Psi Raj w Pasłęku
Rydzyk


Rydzyk, czyli kot o nieskazitelnej duszy... Jest zupełnie bezproblemowy, Rydzyk to jedna wielka PRZYLEPA. Już tyle czasu czeka, aż ktoś go pokocha, stara się całym sobą, aby zaimponować człowiekowi... Rydzyk trafił do schroniska bardzo zaniedbany, miał zaawansowany koci katar. Na szczęście udało się go wyleczyć. Jest to młody około 3-letni kocurek. Jest jednym z największych schroniskowych miziaków. Kocha się przytulać, można bez problemu brać go na ręce. Z pewnością odnajdzie się w domu z dziećmi, ponieważ nie wykazuje w stosunku do człowieka żadnej agresji. Względem innych kotów jest również towarzyski. Wykazuje się niezwykłą cierpliwością do mniejszych kociąt. Ten piękny kawaler będzie cudownym kompanem na długie lata! Został poddany zabiegowi kastracji. Komu takiego tygryska?