Między pomidorami uprawiał... konopie. Wpadł podczas kontroli drogowej

2023-08-23 08:55:33(ost. akt: 2023-08-23 09:04:31)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

39-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Sztutowo wpadł podczas kontroli drogowej, posiadał przy sobie narkotyki oraz dodatkowo kierował samochodem, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 700 gramów narkotyków oraz dziesięć krzaków marihuany o wysokości 2 metrów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Posterunku Policji w Sztutowie w Kątach zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca gminy Sztutowo, który posiadał przy sobie narkotyki oraz kierował pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz przewieźli do nowodworskiej komendy. Dalsze czynności mundurowych były prowadzone również w miejscu zamieszkania mężczyzny.

W jego domu policjanci znaleźli 10 krzaków marihuany o wysokości 2 metrów, które uprawiał pod folią między pomidorami oraz blisko 700 gramów marihuany, z których można uzyskać 1300 porcji narkotyków.

Na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Narkotyki zostały zabezpieczone do badań przez biegłego specjalistę. Mężczyzna za popełnione przestępstwa usłyszał już zarzuty.

Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja Pomorska

Fot. Policja Pomorska


Policja Pomorska