Elbląg i Braniewo żegnają wakacje! [ZDJĘCIA]

2023-08-27 17:14:44(ost. akt: 2023-08-27 13:17:12)

Autor zdjęcia: BCK

Za nami ostatni wakacyjny weekend. Tradycyjnie w Elblągu letni odpoczynek zakończył się Elbląskim Świętem Chleba — był jarmark, ciekawe warsztaty i koncerty. Muzycznie było też w miniony weekend w Braniewie, gdzie wystąpił między innymi Tribbs.
W Elblągu to już tradycja — Święto Chleba to coroczna uroczystość, mająca związek z elbląską legendą, według której miasto przed najazdem Krzyżaków uratował swoją piekarską łopatą dzielny Piekarczyk. Nie zabrakło więc wśród atrakcji warsztatów i pokazów wypieku chleba. W trakcie trzydniowego jarmarku, który opanował elbląską Starówkę, można było znaleźć prawdziwe skarby i naturalne pyszności, chociaż — niestety — czasami ceny nieco szokowały. — Co roku jest drogo, ale tym razem niektórzy przesadzają — komentuje jedna z elblążanek, a inna wtrąca: — Trzeba zapłacić fortunę za maleńki kawałek chleba... Aż się odechciewa kupować.

Na szczęście wielkie targowisko, w które zamieniła się Starówka na trzy dni, nie było jedyną atrakcją corocznej miejskiej imprezy. W programie niemal każdy mógł znaleźć coś dla siebie — fani literatury za grosze uzupełnili zbiory, kupując na kiermaszu książki wycofane z bibliotecznych zbiorów, miłośnicy kreatywnych zajęć brali udział w warsztatach krawieckich, florystycznych czy stolarskich, a spragnieni sportowej rywalizacji ścigali się, płynąc smoczymi łodziami przez rzekę Elbląg. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, a to za sprawą bajecznej strefy zabaw i animacji dla dzieci, która działała na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Była też muzyka na żywo — w miniony weekend w Elblągu wystąpili między innymi: Elbląska Orkiestra Kameralna, Muchy, Afromental i Natalia Nykiel.


Braniewo mówi baj, baj


"Baj baj wakacje" — pod taką nazwą w Braniewie odbywa się impreza będąca symbolicznym pożegnaniem z latem. W centrum imprezy byli oczywiście jej najmłodsi uczestnicy, którzy w bezpłatnej strefie dla dzieci mogli spotkać ogromne maskotki, pograć gigantycznymi klockami, albo poskakać na dmuchańcach.

Był też czas na zdrową aktywność sportową za sprawą towarzyszącym wydarzeniu zawodom z nagrodami.

I w Braniewie nie zabrakło muzyki — na scenie braniewskiego amfiteatru wystąpili między innymi zespół Serio?!, cieszący się dużą popularnością wśród młodzieży Tribbs i RC Boy — zwycięzca organizowanego przez Braniewskie Centrum Kultury konkursu talentów.

Trzeba przyznać, że po takim zakończeniu wakacji, aż chce się wracać do szkoły!