Rzucał szczeniakami o drzewo, a później zakopał je żywcem. Za kratami może spędzić 3 lata

2023-08-29 16:34:06(ost. akt: 2023-09-01 12:18:52)
Policjanci odkopali szczeniaki, jednego z nich zdołali uratować, drugi już nie żył, a trzeciego najprawdopodobniej odkopała i przeniosła w inne miejsce ich matka

Policjanci odkopali szczeniaki, jednego z nich zdołali uratować, drugi już nie żył, a trzeciego najprawdopodobniej odkopała i przeniosła w inne miejsce ich matka

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Trzy lata więzienia – to kara, jaka grozi 49-latkowi, który rzucał trzema szczeniakami o drzewo, a następnie żywe zakopał je na swojej posesji.
25 sierpnia o godzinie 19:00 dyżurny nowodworskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie jednej z miejscowości powiatu nowodworskiego 49-letni mężczyzna miał zakopać żywcem trzy szczeniaki.

Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, którzy dzięki świadkom bardzo szybko znaleźli miejsce, w którym zostały zakopane szczenięta.

Policjanci odkopali szczeniaki, jednego z nich zdołali uratować, drugi już nie żył, a trzeciego najprawdopodobniej odkopała i przeniosła w inne miejsce ich matka.

W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, że właściciel psów, zanim je zakopał, miał rzucać nimi o drzewo.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o znęcanie nad zwierzętami mężczyznę, doprowadzili go do jednostki Policji. 49-latek został przesłuchany i ogłoszono mu zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

Matka szczeniaków i uratowany pies zostały przekazane pod opiekę jednego z członków rodziny, który zobowiązał się nimi zaopiekować, ostatecznie pieski trafiły pod opiekę pracowników schroniska.

Policjanci cały czas ustalają, jaki był motyw zachowania podejrzanego oraz dokładnie sprawdzają przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia.

Na tę chwilę prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

KPP Nowy Dwór Gdański

Czytaj najnowszy Dziennik Elbląski! Wydanie ze specjalnym dodatkiem o Mikołaju Koperniku w sprzedaży do czwartku 7 września! Szukaj nas w salonach prasowych, na pocztach i stacjach Orlen.