Roweru nie ukradł, ale miał inne rzeczy na sumieniu. 39-latek zatrzymany

2023-08-31 16:20:14(ost. akt: 2023-09-01 12:17:55)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z prewencji zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który pchał rower. To oczywiście nie jest przestępstwem, ale ów 39-latek miał przy sobie roślinny susz, który okazał się być marihuaną a dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę.
Sytuacja miała wczoraj (30.08) około 23.50 przy ul. Nowowiejskiej w Elblągu. Tam policyjny patrol zauważył mężczyznę pchającego chodnikiem rower. Funkcjonariusze sprawdzili, czy rower nie figuruje w systemie jako skradziony. Nie figurował.

Mężczyzna jednak bardzo się denerwował, ponieważ był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki. Policjanci sprawdzili go w bazie danych i okazało się, że poszukuje go prokuratura i ma zostać zatrzymany. Gdy policjanci sprawdzili zawartość jego saszetki, okazało się, że znajduje się tam foliowe zawiniątko z marihuaną.

Poznali tym samym wszystkie tajemnice mężczyzny. 39-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz usłyszy zarzut posiadania narkotyku. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu

Czytaj najnowszy Dziennik Elbląski! Wydanie ze specjalnym dodatkiem o Mikołaju Koperniku w sprzedaży do czwartku 7 września! Szukaj nas w salonach prasowych, na pocztach i stacjach Orlen.