Przed nami Elbląskie Dni Seniora 2023. To będzie tydzień pełen atrakcji [PROGRAM]

2023-09-07 15:52:58(ost. akt: 2023-09-07 12:14:47)
W ubiegłym roku na świętowanie Elbląskiego Dnia Seniora zdecydowało się ponad 200 osób.

W ubiegłym roku na świętowanie Elbląskiego Dnia Seniora zdecydowało się ponad 200 osób.

Już od najbliższego poniedziałku 11 września odbędą się w naszym mieście Elbląskie Dni Seniora. Przez cały tydzień na seniorów czekać będzie wiele atrakcyjnych wydarzeń.
Dni seniora rozpoczną się w poniedziałek 11 września uroczystym przemarszem. Seniorzy oraz wszyscy chętni ruszą sprzed elbląskiego ratusza i przejdą ulicami: Łączności, Trybunalską, gen. Grota Roweckiego, 12 Lutego, Teatralną na Plac Kazimierza Jagiellończyka. Tam będą czekały na nich prezentacje i występy elbląskich organizacji seniorskich, a także namiot profilaktyczny ze Szpitala Miejskiego w Elblągu, w którym będzie można bezpłatnie zmierzyć poziom cukru czy ciśnienia krwi. Zorganizowane zostaną również zawody w rzucie podkową.


Jednym wydarzeń będzie też kolejna edycja kampanii prozdrowotnej Kierunek Zdrowie, która odbędzie się 14 września w Ratuszu Staromiejskim, w godz. 11-13.

Hasło tegorocznej edycji Kierunku Zdrowie brzmi: Jesień już ... Podczas spotkania odbędzie się prelekcja na temat mieszkanek ziołowych na jesienne chłody, którą przedstawi pan Jerzy Ruczyński. Uczestnicy akcji uczyć się będą również pierwszej pomocy w sytuacji zakrztuszenia i udaru, a przedstawiciele Policji powiedzą, jak uchronić się przed oszustwem. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania z Łukaszem Geskiem oraz degustacji jesiennych sałatek.

Podczas akcji będzie można skorzystać z konsultacji dermatologicznej badania znamion, ćwiczeń koncentracji, treningu pamięci, czy obliczania składu ciała. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Obrazek w tresci