Gmina Milejewo świętuje 50. urodziny! Wójt Krzysztof Szumała zaprasza na jubileusz

2023-09-08 10:00:53(ost. akt: 2023-09-10 12:23:37)
Krzysztof Szumała: — Gmina Milejewo z racji swego położenia jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i prowadzenia nieuciążliwego dla środowiska biznesu

Krzysztof Szumała: — Gmina Milejewo z racji swego położenia jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i prowadzenia nieuciążliwego dla środowiska biznesu

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

To ludzie, ich potrzeby, marzenia i ambicje są motorem zmian. Tak również jest z naszą gminą, której zmiany przez ostatnie 50 lat były determinowane zmianami zachodzącymi w samych mieszkańcach — mówi w rozmowie z nami wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała.
— Jak przez ostatnie pięć dekad zmieniała się Gmina? Jak zmienia się dzisiaj? Czego nauczyły pana te lata?
— 50 lat to bardzo długi okres, w którym bardzo wiele się zmienia. Również Gmina Milejewo nie oparła się tej ewolucji. To, jak nasza gmina wyglądała w latach 70. ubiegłego wieku, możemy zobaczyć na fotografiach. Już w pamięci wiele wspomnień się nie zachowało, a rozwój nowych technologii i zmieniające się potrzeby społeczne tak przyspieszają tempo naszego życia, że pozostaje coraz mniej czasu na retrospekcje.

Miarą zaszłych zmian jest to, jak my sami się zmieniliśmy. To ludzie, ich potrzeby, marzenia i ambicje są motorem zmian. Tak również jest z Gminą Milejewo, której zmiany przez ostatnie 50 lat były determinowane zmianami zachodzącymi w samych mieszkańcach.

— Czego życzyć wójtowi i mieszkańcom Gminy Milejewo na kolejne 50 lat?
— Zdrowia, bo ono jest najważniejsze i — tak jak do tej pory — wielu życzliwych i wspierających na różne sposoby rozwój Gminy Milejewo ludzi.

Mieć po swojej stronie ludzi, którzy widzą potrzeby inwestycyjne, podpowiadają, do których drzwi zapukać z wnioskiem o dofinansowanie — to wielki sukces i nieocenione wsparcie. Rezultaty, dzięki ciężkiej pracy, przyjdą z czasem.

Również dobrze by było, gdyby wśród życzeń znalazły się te dotyczące wzajemnej życzliwości i szacunku do drugiego człowieka. Cóż warte byłoby nasze życie, gdybyśmy nie mieli z kim cieszyć się kolejnym sukcesem czy rozwiązanym problemem?

Nasi następcy niech nie zapominają o tych, którzy byli przed nimi i zostawili swoją cegiełkę w rozwoju naszej Małej Ojczyzny, tak jak i my pamiętamy na różne sposoby o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, demokrację, swobody obywatelskie i coraz lepsze życie kolejnych pokoleń.

Wszystkim wszystkiego najlepszego, jubileusz 50-lecia Gminy Milejewo na długo pozytywnie wszystkim zapadnie w pamięć.Rozmowę z wójtem Gminy Milejewo Krzysztofem Szumałą znajdziecie w najnowszym wydaniu Dziennika Elbląskiego! Jesteśmy w sprzedaży od piątku do czwartku, znajdziecie nas w salonach prasowych, kioskach, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. W Twojej okolicy brakuje Dziennika? Daj nam znać, napisz na gazeta@dziennikelblaski.pl.


Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej znajdziesz na www.kupgazete.pl.


Na terenie powiatu braniewskiego
Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT