Były komendant PSP w Elblągu kandydatem do Senatu. Łukasz Kochan: Wspólnie możemy zrobić wiele [VIDEO]

2023-09-08 12:00:01(ost. akt: 2023-09-08 10:54:14)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Senat, nazywany izbą refleksji, to miejsce, w którym powinni znaleźć się ludzie, którzy łączą, a nie dzielą. Wielu senatorów zajmuje się podziałem, a tracą na tym mieszkańcy — mówi Łukasz Kochan, kandydat PiS na senatora w okręgu 84.


O tym, co jest priorytetem dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, opowiedział w rozmowie z nami wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, który na liście w okręgu elbląskim zajmuje trzecią pozycję.


— Jak ocenia pan listę kandydatów PiS do Sejmu i do Senatu w okręgu elbląskim?
— To bardzo mocna drużyna! Cieszę się głównie ze względu na to, że propozycję startu przyjął pan Łukasz Kochan – były żołnierz, ale nam znany bardzo dobrze jako komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. To osoba, która łączy, a nie dzieli, czego przykładem było to, że panu komendantowi podczas jego odejścia gratulował i dziękował zarówno pan prezydent Wróblewski, jak i ja, mimo dzielących nas różnic.

Niestety pan Jerzy Wcisła (obecny senator i kandydat opozycji na senatora w okręgu elbląskim – przyp. red.) jest politykiem całkowicie skompromitowanym, osobą awanturującą się, prowadzi brudną grę polityczną, dzieli ludzi… Mam więc nadzieję, że zmiana, która nastąpi 15 października, będzie bardzo dobrą zmianą, szczególnie dla elblążan, ponieważ zasługują na senatora, który wreszcie będzie blisko nich, będzie załatwiał ich sprawy, nie tak jak pan Wcisła, który skupia się tylko i wyłącznie na politycznej awanturze.

Więcej w najnowszym Dzienniku Elbląskim! Szukaj nas przez cały tydzień w kioskach, sklepach, salonach prasowych, na pocztach i stacjach Orlen.Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej znajdziesz na www.kupgazete.pl.

Na terenie powiatu braniewskiego
Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT