Dlaczego Andrzej Śliwka chce wygrać wybory? [VIDEO]

2023-09-12 09:48:58(ost. akt: 2023-09-12 10:54:19)

Autor zdjęcia: kadr z video // twitter.com/SliwkaAndrzej

Kampania wyborcza trwa, już 15 października Polacy zadecydują, kto będzie reprezentował ich w Sejmie i Senacie. Przyglądając się poczynaniom kandydatów, natrafiliśmy na spot wyborczy Andrzeja Śliwki (35 lat), który w "okręgu elbląskim" startuje z listy PiS z numeru trzeciego. Trzeba przyznać, że kampania wiceministra aktywów państwowych prowadzona jest z rozmachem, a w swoim spocie jasno odpowiada, dlaczego chce wygrać wybory.
Działania Andrzeja Śliwki to prawdziwy powiew świeżości w Elblągu — pełniący funkcję wiceministra aktywów państwowych polityk na bieżąco relacjonuje swoje działania, odbywa liczne spotkania z mieszkańcami i wykazuje ogromne zainteresowanie rozwojem Elbląga i okolicznych miejscowości — odwiedza między innymi Gronowo Elbląskie, Braniewo, Pasłęk, Ostródę, Działdowo czy Milejewo.

Dlaczego Andrzej Śliwka chce wygrać wybory? Na to pytanie polityk odpowiada w opublikowanym w serwisie Twitter video


— Tu się urodziłem, tu jest moje miejsce na ziemi. Dlaczego chcę wygrać te wybory? Z miłości do naszego regionu. Chcę, żeby tu była praca, rozwój i bezpieczeństwo. Chcę, by tu spełniały się marzenia, realizowały plany i aspiracje każdego mieszkańca. Nasz region na to zasługuje. My na to zasługujemy. Obiecuję, że będę ciężko pracował każdego dnia. Nie zawiodę, dotrzymam słowa — zaznacza w opublikowanym spocie Andrzej Śliwka.

Cieszyć powinien fakt, że wśród kandydatów do Sejmu są ludzie urodzeni w naszym regionie, którzy problemy Elbląga i okolic znają od podszewki. Wiceminister Śliwka urodził się w Pasłęku, a w Elblągu skończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, następnie ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Na tej samej uczelni odbył studia podyplomowe z prawa podatkowego, a uprawnienia radcy prawnego uzyskał w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Dotychczasowe działania wiceministra Śliwki zasługują na uwagę — warto przypomnieć jego zaangażowanie w plany modernizacji elbląskiego portu i utworzenia w Elblągu IV portu RP. To z jego inicjatywy Rząd wyszedł wobec elbląskiego samorządu z propozycją dofinansowania portu kwotą do 100 mln zł — gdyby samorząd z tej propozycji skorzystał, moglibyśmy mieć do czynienia z historyczną dla Elbląga inwestycją, która otworzyłaby nowe możliwości dla miasta, regionu i jego mieszkańców. Niemniej jednak należy przyznać, że dzięki aktywności Andrzeja Śliwki o Elblągu zrobiło się głośno w całej Polsce, co przekłada się na rosnące zainteresowanie miastem między innymi wśród potencjalnych inwestorów. Warto też wspomnieć interwencję Andrzeja Śliwki w sprawie planowanego zamknięcia Przedszkola nr 8 w Elblągu, kiedy bezzwłocznie zareagował na głosy zdesperowanych rodziców.

Czy Andrzejowi Śliwce uda się wygrać i spełnić plany dotyczące Elbląga i regionu? Zdecydują wyborcy. Czy tak pracującego na rzecz regionu elbląskiego polityka chcą mieć w Sejmie jako swojego reprezentanta?Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. juszczyk #3111574 8 paź 2023 17:54

  To, że chce to jedna kwestia.. Ja uważam, że powinien je wygrać i mocno trzymam za to kciuki!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Zibi #3111573 8 paź 2023 12:38

  Kandydat pokroju Śliwki to najlepszy wybór dla Elbląga dlatego ma mój głos

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Maja #3111450 4 paź 2023 21:06

  Ja myślę, że w pełni zasługuje na wygraną. Sama na niego będę głosować :D

  odpowiedz na ten komentarz

 4. KamilS #3111366 2 paź 2023 12:49

  popieram go w 100% - nie dziwi mnie, że kandyduje, to bardzo mądry człowiek

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Wojtek #3111321 1 paź 2023 19:05

  Trzymam za niego kciuki, jest to kandydat, na którego oddam swój głos

  odpowiedz na ten komentarz