Jarosław Kaczyński w Elblągu: Bezpieczna przyszłość Polaków to nie jest dla nas puste hasło [ZDJĘCIA]

2023-09-13 18:55:04(ost. akt: 2023-09-14 10:43:18)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Jak przyznaje prezes PiS, dzień, w którym jako kandydat do Senatu z ówczesnego województwa elbląskiego zdobył ponad 90 tysięcy głosów, wspomina jako jeden z najszczęśliwszych w swoim życiu. Chociaż Jarosław Kaczyński nie startuje w tegorocznych wyborach z okręgu 34, to w środę 13 września odwiedził Elbląg, by przedstawić jego mieszkańcom drużynę PiS z Warmii i Mazur.
Jarosław Kaczyński często podkreśla swój związek z Elblągiem.
— Wspominam 4 czerwca 1989 roku jako niezwykle szczęśliwy dzień — jeden z najszczęśliwszych w życiu — przyznał już kilkanaście lat temu prezes PiS. Mowa o wyborach, które zakończyły się zwycięstwem Solidarności, a Jarosław Kaczyński — wystawiony przez Komitet Obywatelski „Solidarność” jako kandydat do Senatu z ówczesnego województwa elbląskiego, zdobył ponad 90 tysięcy głosów.

Choć Jarosław Kaczyński startuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych z okręgu 33 (Kielce), a nie z okręgu 34, to znalazł czas, by odwiedzić bliskie mu miasto.

Podczas spotkania, które odbyło się w środowe popołudnie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Jarosław Kaczyński przedstawił drużynę PiS z Warmii i Mazur.

Do Elbląga wraz z nim przyjechali między innymi wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka (pozycja nr 3 w okręgu elbląskim), minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ("jedynka" w okręgu 35), wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki (pozycja nr 2 w okręgu olsztyńskim), Iwona Arent ("dwójka" w okręgu olsztyńskim) i Olga Semeniuk-Patkowska (nr 5 w okręgu 35). Na miejscu był również lider listy elbląskiej — Leonard Krasulski ("jedynka" w okręgu 34) oraz kandydaci do Senatu — Łukasz Kochan (okręg 84) i Bogusława Orzechowska (okręg 85).


Podczas spotkania w Elblągu przypomniano programy, które już realizuje PiS: mówiono m.in. o wsparciu dla rodziców, dzieci i seniorów.

Do realizacji kolejnych działań — jak podkreślano — potrzebna jest niezawodna drużyna — i taką według zapewnień partii udało się stworzyć PiS na Warmii i Mazurach. W Elblągu przedstawiono kandydatów z okręgów wyborczych w województwie warmińsko-mazurskim, którzy witani byli przez publiczność gromkimi brawami.

— Bezpieczna przyszłość Polaków — dla nas to hasło nie jest puste, to coś, co robimy, robiliśmy i mamy zamiar robić i to na różnych płaszczyznach — mówił Jarosław Kaczyński, nawiązując między innymi do działań PiS na rzecz emerytów, ale podkreślał też inne wymiary bezpieczeństwa: — Bezpieczeństwo związane z naszymi granicami, planami UE, przymusową relokacją. Chodzi o to, żeby w Polsce nie działo się to, co w niektórych krajach Europy, gdzie po zmierzchu — w szczególności kobietom — strach wyjść po zmroku — podkreślał prezes PiS, wspominając o referendum, które ma odbyć się 15 października.

— Mamy dwie sytuacje — wybór między bezpieczeństwem, a tymi, którzy tego bezpieczeństwa nie chcą zapewnić, bo mają dysponentów poza Polską — stwierdził Kaczyński.

O tym, że kandydaci PiS na Warmii i Mazurach tworzą silną konkurencję dla swoich politycznych oponentów, mówił również w rozmowie z nami wiceminister Andrzej Śliwka, który zaznacza: — To bardzo mocna drużyna! Najbardziej motywuje nas do działania to, że chcemy zadbać o bezpieczną przyszłość Polaków. Pomimo wszystkich perturbacji związanych z geopolityką, pandemią i wojną, działania i programy społeczne podejmowane przez Prawo i Sprawiedliwość są bezprecedensowe – to również programy inwestycyjne zmieniające nasze małe ojczyzny. Chcemy to kontynuować, chcemy, by Polska rozwijała się w sposób zrównoważony. Nie chcemy robić tego, co robiła Platforma Obywatelska, czyli dzielić Polskę na Polskę A i B. Spotkania, które odbywam z mieszkańcami naszego regionu od kilku lat, jeszcze bardziej motywują mnie do tego, by zadbać o to, by zmiany, które są realizowane przez PiS, były kontynuowane.