Poszukiwania na Jeziorze Pierzchalskim. Służby proszą o pomoc. Czy ktoś utonął w jeziorze, czy tylko zostawił rzeczy? [AKTUALIZACJA]

2023-09-18 09:17:55(ost. akt: 2023-09-18 12:48:23)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W poniedziałek 18 września na plaży Jeziora Pierzchalskiego znaleziono koszulkę, spodenki i ręcznik. Po zaalarmowaniu służb przez osobę, która odnalazła rzeczy, rozpoczęto poszukiwania.
Strażacy z Braniewa zwracają się z apelem: jeśli ktoś posiada informacje o pozostawionych rzeczach na plaży Jeziora Pierzchalskiego, to niech skontaktujcie się ze strażą pożarną lub policją.


Od godziny 8.00 prowadzone są poszukiwania na jeziorze z wykorzystaniem łodzi strażackiej, przeszukiwana jest linia brzegowa. Na miejscu strażacy PSP i policja. Do działań skierowana została grupa wodno-nurkowa z Elbląga.

— Czy ktoś był w nocy na plaży Jeziora Pierzchalskiego i kąpał się, pozostawiając rzeczy w postaci ręcznika, spodenek i koszulki. Służby proszę o informację — apelują braniewscy strażacy.

Po drugiej stronie jeziora odnaleziono też pływadło.

Aktualizacja: Strażacy i policjanci zakończyli działania poszukiwacze na Jeziorze Pierzchalskim. Po komunikacje w mediach zgłosiła się osoba, która poinformowała, że to jej rzeczy osobiste znajdują się na plaży. Wcześniej przez ponad dwie godziny strażacy i policjanci sprawdzali teren w poszukiwaniu zaginionej osoby. W działaniach wykorzystano dwie łodzie ratownicze, płetwonurków, którzy sprawdzili dno jeziora obraz sonar. Dodatkowo linia brzegowa była sprawdzona przez mundurowych.