Wybory do Sejmu i Senatu RP 2023. Beata Szydło: — Wybierzcie ludzi, którym ufacie, którzy zawsze będą po waszej stronie

2023-09-28 13:51:54(ost. akt: 2023-09-28 14:02:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Śliwka/ Facebook

Wielkimi krokami zbliża się 15 października. To data wyborów do Sejmu i Senatu. Wielu uważa, że to najważniejsze wybory po 1989 roku. To od ludzi, których wspólnie wybierzemy na posłów i senatorów, zależy nie tylko przyszłość Polski, ale i przyszłość naszego regionu. Warto więc poprzeć tych, co do których mamy pewność, że nas nie zawiodą.
— Wybierzcie tych ludzi, którym ufacie, którzy zawsze będą po waszej stronie. W polskim parlamencie potrzebni są pracowici i uczciwi posłowie, którzy będą zawsze bronili polskich spraw i waszych spraw. Takim kandydatem na posła jest wiceminister Andrzej Śliwka, którego popieram i proszę o zaufanie dla niego — tak premier Beata Szydło udzieliła poparcia dla kandydata do sejmu z okręgu nr 34.

Jak ważne jest zaufanie i wiara, że wybrani przez nas przedstawiciele dopilnują naszych spraw dobrze wiedzą rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8 w Elblągu.

Zawiedzione zaufanie

— Walka o przedszkole była gorzką lekcją. Pokazała, że jeśli nie ma się wsparcia za sobą albo nikt nie chce pomóc, to samemu nie można nic zdziałać. Sytuacja związana z przedszkolem to porażka lokalnej demokracji. Tak naprawdę wydawało nam się, że samorządowcy, czyli osoby, które wybieramy podczas wyborów jako naszych przedstawicieli, powinni działać na rzecz mieszkańców. A przykład przedszkola pokazał, że wcale tak nie jest. Gdy pojawił się problem, to każdy umywał ręce, nikt nie chciał zająć się tą sprawą — podsumowuje jeden z rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8.

A w jutrzejszym wydaniu Dziennika Elbląskiego szerzej przeczytacie o walce rodziców o przetrwanie Przedszkola nr 8.