71-letni kierowca wiózł dzieci po meczu z Elbląga. Wjechał pod prąd na drogę S7 [VIDEO]

2023-10-21 11:45:36(ost. akt: 2023-10-21 11:46:19)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kierowca busa wiozący dzieci wjechał pod prąd na drogę ekspresową S7 i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącym pojazdom — poinformowała w piątek warmińsko-mazurska policja. Za popełnione wykroczenia grozi mu 29 punktów karnych i grzywna.
— Kierowca z chłopakami wjechał na S-7 pod prąd — taki telefon otrzymała jedna z policjantek iławskiej komendy. Okazało się, że kierowca wiozący busem młodych piłkarzy i ich trenera po meczu z Elbląga do Iławy, pomylił zjazdy i wjechał pod prąd na drogę ekspresową. Na szczęście nie doprowadził do wypadku, ale po chwili zawrócił i również jadąc pod prąd, wyjechał wjazdem z ekspresówki.

Film z kamerki samochodowej przedstawiający to zdarzenie trafił szybko do internetu. — Natychmiast zostało wszczęte postępowanie w związku z popełnieniem przez kierowcę szeregu wykroczeń — podała policja.

Z ustaleń policjantów wynika, że 71-latek kierujący busem, nie zastosował się do znaków nakazu jazdy prosto oraz "powierzchnia wyłączona z ruchu", a także nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącym samochodom, czym stworzył poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowca naruszył również zakaz zawracania na drodze ekspresowej i zakaz jazdy w kierunku przeciwnym niż wynikający ze znaku "droga jednokierunkowa”. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów, do których się przyznał.

— Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie 71-latka. Za popełnione wykroczenia grozi mu, oprócz 29 punktów karnych i zatrzymania prawa jazdy, także wysoka grzywna — powiedziała asp. szt. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.