Braniewo: Niespokojnie na drogach. Pijani lub bez uprawnień

2023-10-23 16:08:37(ost. akt: 2023-10-23 16:09:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Miniony weekend charakteryzował się natężeniem na drogach bezmyślnych kierujących, którzy swoją nieodpowiedzialnością stwarzali zagrożenie dla siebie i innych. Braniewscy policjanci zatrzymali pijanych kierowców, poruszającego się bez uprawnień, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów i z „ciężką nogą”.
Pierwszy kierujący wyeliminowany z ruchu przez patrol drogówki został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (20.10.23 r.). 29-latek pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych postanowił wyruszyć w drogę. Aby tego było mało, to na drodze z ograniczeniem prędkości do 40 km/h prowadził swój pojazd z prędkością 102 km/h. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a na jego konto dodatkowo wpłynęło 14 punktów.

Niedzielne kontrole drogowe (22.10.23 r.) wykluczyły z kolei dwóch mężczyzn, którzy jechali „na podwójnym gazie”. Mieszkańcy gminy Lelkowo zdecydowali się wyruszyć w trasę pomimo wypitego alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni mieli prawie promil alkoholu we krwi. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Teraz o losach tych nieodpowiedzialnych kierujących zadecyduje braniewski sąd. Przed sądem również będzie musiał tłumaczyć się 19-latek, którego patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w jednej z miejscowości w gminie Lelkowo. Wsiadł za kółko, nie posiadając uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem! Wsiadając za kierownicę na "podwójnym gazie" narażamy się nie tylko na poważne konsekwencje karne, ale przede wszystkim stwarzamy realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego, współpasażerów i innych użytkowników dróg. Kierowcy „noga z gazu” – nie narażajmy życia swojego i innych osób korzystających z drogi.

Pamiętajmy, że konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą nie tylko sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą zwykle inni uczestnicy ruchu drogowego.

KPP Braniewo