Pchełka, Sonik i Kamyk szukają domów. Podopieczni "Psiego Raju" polecają się do adopcji

2023-10-23 18:04:01(ost. akt: 2023-10-23 16:16:31)
Domu poszukuje między innymi Słomka

Domu poszukuje między innymi Słomka

Autor zdjęcia: Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku

Nie kupuj, adoptuj — to nie tylko puste słowa, to wybór, który przynosi korzyści adoptującemu i adoptowanemu, to także akt miłości, współczucia i wsparcia, który może odmienić życie nie tylko samego zwierzaka, ale i jego nowego właściciela. Domów poszukują między innymi podopieczni Schroniska dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku.

Zwierzęta do adopcji. Daj im drugą szansę na życie


Adoptując zwierzę ze schroniska, dajesz mu drugą szansę na szczęśliwe życie. Wiele bezdomnych psów i kotów przeszło przez trudne doświadczenia, a nowy dom to dla nich bezpieczne i kochające środowisko, w którym mogą się rozwijać. Twoja decyzja może być kluczowa w uratowaniu życia i zapewnieniu zwierzakowi radości oraz spokoju.

Zwierzak w domu? Radość i towarzystwo


Posiadanie zwierzaka to nie tylko obowiązek, to również ogromne źródło radości i towarzystwa. Psy i koty stają się wiernymi przyjaciółmi, dostarczającymi nam nieocenionej miłości i poprawiającymi nasze samopoczucie. Codzienne spacery z psem to doskonała forma aktywności fizycznej i społecznej integracji, podczas gdy czas spędzony z kotem działa relaksująco i obniża poziom stresu.

Po pierwsze odpowiedzialność


Jednak warto pamiętać, że decyzja o adopcji zwierzęcia wiąże się z długotrwałą odpowiedzialnością. Koty i psy to istoty, które żyją wiele lat i wymagają stałej opieki. Karmienie, wizyty u weterynarza, spacery, zabawa i okazywanie czułości to tylko niektóre z obowiązków, które trzeba uwzględnić. Przed podjęciem decyzji, warto dobrze przemyśleć, czy jesteśmy gotowi na to zobowiązanie.

Posiadanie zwierzaka oznacza dostosowanie swojego trybu życia do potrzeb zwierzaka. Psy potrzebują aktywności fizycznej i emocjonalnej interakcji, podczas gdy koty, choć bardziej niezależne, również potrzebują uwagi i cierpliwości. Warto być gotowym na te zmiany i dostarczyć zwierzakowi odpowiednie warunki do rozwoju.

Psy i koty do adopcji


Poniżej prezentujemy zwierzaki czekające na nowy dom. Szczegółowych informacji na temat procedur adopcyjnych udziela Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku pod numerem telefonu: 792 074 136.

KAMYK
Kamyk trafił do schroniska po zgłoszeniu w Mariance, pies długo błąkał się po wsi i nikt się do niego nie przyznawał. Właśnie w ten oto klasyczny sposób Kamyk znalazł się w schronisku. Jest to młody zaledwie roczny psiak o delikatnej budowie. Przez pierwsze dni był bardzo nieśmiały. Dziś jest nie do poznania! Gdy tylko zobaczy człowieka, to skacze na niego z radości i najchętniej spędziłby z nim cały dzień. Jest niewiarygodnie przyjaznym pieskiem, uwielbia także dzieci! Typowy psiak na kolanko.

Fot. SchroniskO dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku


SŁOMKA
Słomka to kilkuletnia panienka, która potrafi sobą zauroczyć nawet te najtwardsze serca. Jest nienachalna, stonowana, ale gdy tylko człowiek do niej podejdzie, to prosi o głaskanie i tulenie, dodatkowo przy tym mrucząc. Względem innych kotów jest bezkonfliktowa. Niestety kotka nigdy nie zaznała prawdziwego domu, w schronisku ma tylko namiastkę człowieka. Słomcia będzie cudowną przyjaciółką na wiele lat! Jest wysterylizowana.

Fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w PasłękuBASIA
Basia przeżywa ogromny stres, będąc w schronisku, nic dziwnego — hałas, pełno zwierząt, często wirusów i przede wszystkim brak własnego człowieka. Jest przesympatyczną kotką, bardzo spokojną. Nie jest nachalna w kontakcie z człowiekiem, delikatnie domaga się pieszczot. W stosunku do innych kotów nie wykazuje agresji, jednak jest raczej indywidualistką i najlepiej czuje się w swoim bezpiecznym, własnym kącie. Basieńka to około roczna kotka.
Prosimy o udostępnianie

Fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w PasłękuPCHEŁKA
Pchełka trafiła do schroniska z gminy Świętajno. To młoda około roczna suczka, która przez pierwsze dni była przerażona schroniskiem. Pchełka przez pierwsze dni nawet bała się spojrzeć człowiekowi w oczy, nie dawała się dotknąć, warczała ze strachu i stroniła od ludzi, jak tylko mogła. Teraz jest dużo lepiej, Pchełka dalej przyzwyczaja się do nowego otoczenia, jednak sama podchodzi do człowieka, prosi o przytulanie i głaskanie. Daje się nosić na rączkach, jest łagodną sunią, którą ogarnął lęk. Nie wykazuje agresji w stosunku do kotów, a więc może z nimi zamieszkać. Z psiakami równie dobrze się dogaduje.

Fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w PasłękuSONIK
Sonik to młody około 2-letni kocurek. Jest łagodnym stworzeniem o charakterystycznej urodzie. Wyjątkowy kot o wyjątkowym spojrzeniu, w którym nie da się nie zauroczyć. Oczy pełne ciepła, miłości i tęsknoty za człowiekiem. Sonik rozkwita wśród ludzi, uwielbia kontakt z człowiekiem, jednak w schronisku nie ma go tyle, na ile zasługuje. Łagodny, spokojny, delikatny — będzie wiernym przyjacielem na dobre i na złe. Dogaduje się z innymi kotami. Został poddany zabiegowi kastracji.

Fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku