Grzegorz Borys wciąż poszukiwany. Policja: Apelujemy o to, aby nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

2023-10-24 12:38:50(ost. akt: 2023-10-24 12:47:48)

Autor zdjęcia: mł.asp. Marek Kobiałko KMP Gdynia

44-lerni Grzegorz Borys podejrzany o zabójstwo własnego syna wciąż jest nieuchwytny. Trwa policyjna obława. Poszukiwany miał dopuścić się brutalnej zbrodni, odbierając życie swojemu 6-letniemu synowi. Wobec Grzegorza Borysa wydano Europejski Nakaz Aresztowania.
— Dziś (24.10.2023 r.) również apelujemy o to, aby nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Karwinami a Chwarznem. Cały czas trwają działania poszukiwawcze za Grzegorzem Borysem — przekazuje we wtorek 24 października Policja Pomorska.

— Występują utrudnienia komunikacyjne m.in.: Obwodnica Trójmiasta pomiędzy Węzłami Chwarzno-Wielki Kack (kier. Gdańsk) oraz ul. Wiczlińska (pomiędzy Wiczlinem, a Dąbrową). Należy założyć wydłużony czas wyjazdu z dzielnic zachodnich. Dziękujemy za wyrozumiałość — dodają funkcjonariusze.

Europejski Nakaz Aresztowania wobec poszukiwanego Grzegorza Borysa


Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa — poinformowała prokuratura. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym między Chwarznem a Karwinami w Gdyni trwa obława na 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk powiedziała PAP, że sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa. "W związku z tym śledztwem na chwilę obecną nie mamy do przekazania więcej informacji" - dodała prokurator Wawryniuk.

We wtorek od rana funkcjonariusze policji przeszukują w poszukiwaniu Grzegorza Borysa lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się między dzielnicami Gdyni — Chwarznem a Dąbrową. Policyjne radiowozy stoją na ul. Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie, jak w poniedziałek kierowcy muszą liczyć się dużymi utrudnieniami w ruchu podczas poruszania się po Trójmieście.

"Z uwagi na prowadzone czynności poszukiwawcze w konkretnym miejscu apelujemy, by przez najbliższe godziny nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między gdyńskimi dzielnicami Karwiny i Chwarzno" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa KWP w Gdańsku kom. Karina Kamińska.

Lasy, gdzie działania prowadzi policja, to obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską;, przez którego środek biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren jest pagórkowaty i pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych — lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

Wtorek jest piątym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.
44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek rano.

Fot. mł.asp. Marek Kobiałko KMP Gdynia

Fot. mł.asp. Marek Kobiałko KMP Gdynia

Fot. policja

Utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta z uwagi na policyjną obławę i zderzenie trzech aut


We wtorek od rana kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta z uwagi na policyjną obławę na 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej Grzegorza Borysa, który jest poszukiwany za zabójstwo swojego 6-letniego syna. Korek tworzy się również po kolizji trzech aut w Chwarznie na wysokości policyjnych działań.

Szczególne utrudnienia są na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie wzdłuż trasy na wysokości Chwarzna stoją policyjne radiowozy. Sytuację utrudnia również kolejna kolizja, do której doszło między węzłami Gdynia Wielki Kack a Chwarzno. Jak podaje GDDKiA, na jezdni w kierunku Gdyni o godz. 11.30 zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe i samochód dostawczy. Na skutek zdarzenia nikt nie został ranny. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 14.

red. / PAP