Groził mężczyźnie nożem na przystanku. Dzięki błyskawicznej reakcji policji nie doszło do tragedii

2023-10-25 12:10:51(ost. akt: 2023-10-25 12:27:20)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Malborscy policjanci zatrzymali 45-latka, który nożem groził pozbawieniem życia przypadkowo napotkanemu mężczyźnie.
Malbork. Wezwani na interwencję funkcjonariusze obezwładnili kompletnie pijanego agresora i przewieźli go do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec 45-latka zastosowano policyjny dozór i zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Pijany podszedł do mężczyzny siedzącego na przystanku i zaczął mu grozić. Przystawił mu nóż do szyi


Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, po godzinie 20.00 na ul. Głowackiego w Malborku. Do 31-letniego mężczyzny, siedzącego na przystanku podszedł nietrzeźwy 45-latek i zaczął go słownie zaczepiać.

Kiedy mężczyzna nie reagował na zaczepki, agresor przystawił mu nóż do szyi i groził pozbawieniem życia. 31-latek odepchnął napastnika i uciekł, powiadamiając o zdarzeniu policję.

Fot. Policja Pomorska

O włos od tragedii. Błyskawiczna reakcja policji


Błyskawicznie na miejsce przyjechali funkcjonariusze i obezwładnili 45-latka. Policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli nóż o długości ostrza 19 centymetrów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że 45-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Decyzją prokuratora wobec 45-latka zastosowano policyjny dozór i zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Policja Pomorska