Ukrywał w ustach biały kryształ. Okazało się, że to mefedron, teraz grozi mu więzienie

2023-10-27 12:24:22(ost. akt: 2023-10-27 12:30:59)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Do niecodziennej sytuacji doszło w Gdyni, gdzie policja interweniowała w sprawie 28-latka, który ukradł w drogerii perfumy za łączną kwotę blisko 2,3 tys. zł. To jednak nie był koniec jego przewinień, chociaż bardzo chciał nie dać po sobie poznać, że przeskrobał coś jeszcze.
Gdynia. To tutaj w trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze z Chyloni pojechali na interwencję przy ul. Chylońskiej, gdzie według zgłoszenia mężczyzna, będąc w drogerii, ukradł perfumy warte prawie 2,3 tys. zł.

28-latek został zatrzymany przez ochronę sklepu i przekazany policjantom. Podczas interwencji nerwowo się zachowywał, a podczas rozmowy policjanci zauważyli, że chowa w ustach zawiniętą folię aluminiową.

Funkcjonariusze przeszukali mężczyznę, jak się okazało, mężczyzna wyciągnął z ust woreczek z zawartością białego kryształu. 28-latek przyznał się policjantom, że to mefedron. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Niebawem usłyszy zarzuty, a jego losem zajmie się sąd.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za posiadanie narkotyków można trafić do więzienia na 3 lata.

Policja Pomorska