Motomikołaje odwiedzą potrzebujące dzieci. Ruszyła zbiórka

2023-11-16 10:49:00(ost. akt: 2023-11-16 10:49:39)
Zaczęło się od skromnych słodyczy. Ot, zwykły gest i odruch dobrego serca od motocyklistów z Elbląga dla potrzebujących dzieci. A ich radość i uśmiechy pobudziła Mikołajów na motocyklach do organizowania kolejnych akcji. W tym roku Motomikołaje już po raz szesnasty ruszą z coroczną akcją charytatywną dla dzieci.
To już tradycja. Raz w roku ściągają kombinezony i zakładają szaty Mikołajów, skrzatów czy też elfów i wyjeżdżają na motocyklach w teren, aby obdarować świątecznym upominkiem tych najgrzeczniejszych i najbardziej potrzebujących. W tym roku Motomikołaje z Elbląga i okolic już szesnasty raz odwiedzają dzieci w szpitalach i placówkach opiekuńczych.

Wszystko zaczęło się w 2007 roku. Wtedy po raz pierwszy motocykliści z grupy Moto Elbląg odwiedzili dzieci w elbląskich szpitalach — oczywiście z prezentami.

— Zaczęło się od skromnych słodyczy, taki gest i odruch dobrego serca od motocyklistów z Elbląga. W tym momencie, znając potrzeby dzieci, staramy się pomagać im w Dniu Dziecka i na mikołajki oraz w miarę możliwości także na bieżąco — jeśli oczywiście mamy jakieś pieniądze z poprzednich akcji — mówi Patrycja Patynka, która od 2016 roku koordynuje motomikołajkową akcję.

W tym roku celem Motomikołajów jest:
- zmywarka do naczyń, szafki na buty do przedpokoju, a także doposażenie kuchni: garnki, miski, blender, blachy, sztućce itp. suszarka do bielizny, szafa na chemię z polkami,
- zapewnienie dzieciom z pięciu Domów Dziecka artykułów pierwszej potrzeby, artykułów szkolnych oraz paczek niespodzianek,
- zabezpieczenie w środki higieny osobistej niepełnosprawnych dzieci przebywających
w DPS na ulicy Kasprzaka w Elblągu,
- wspomóc dzieci z Domu Dziecka w Zielonce Pasłęckiej,
- podarować słodki upominek małym pacjentom przebywającym na oddziałach szpitalnych w naszym mieście.

Finał akcji przewidziany jest na 3 grudnia. Uczestnicy akcji ubrani w stroje Mikołajów ruszą na motocyklach w paradzie ulicami miasta, by wręczyć dzieciakom prezenty.


— W związku ze wzrostem dzieci przebywających w placówkach opiekuńczych, zwiększają się również ich potrzeby. Zwracamy się więc do Was z ogromną prośbą o wsparcie. Liczy się każda złotówka, liczy się każda pomoc — apelują organizatorzy internetowej zrzutki.