Narodowe Święto Niepodległości 2023 w Elblągu. Będzie wojskowa grochówka przy katedrze [PROGRAM]

2023-11-03 13:01:57(ost. akt: 2023-11-03 13:13:51)
Urząd Miejski w Elblągu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zachęca też mieszkańców do wywieszenia tego dnia flagi i udekorowania domów, czy balkonów barwami narodowymi.
11 listopada wspólne świętowanie rozpocznie Msza święta w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie w katedrze pw. św. Mikołaja o godz. 11.00.

Po mszy, przy Pomniku Twórców Niepodległości, przy ul. Rycerskiej odbędzie się dalsza część uroczystości. W programie: odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej, przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci i salwa honorowa oraz składanie kwiatów.

— Po uroczystości zapraszamy mieszkańców na Plac przy Katedrze na poczęstunek żołnierską grochówką. Zachęcamy również do zamanifestowania swojego patriotyzmu na sportowo, poprzez udział, bądź kibicowanie uczestnikom Elbląskiego Biegu Niepodległości — zachęca Urząd Miejski w Elblągu.

Start biegu o godz. 13.30, przy ul. Wodnej na wysokości CS Galeria EL. Natomiast o godz. 17.00 w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej wystartuje Pływacka Sztafeta Niepodległości.
Obrazek w tresci