Gdańsk: Pobił taksówkarza do nieprzytomności i próbował poderżnąć mu gardło. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

2023-11-06 12:15:36(ost. akt: 2023-11-06 12:16:25)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Policjanci z Gdańska zatrzymali drugą osobę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa 25-letniego mężczyzny. Poszkodowany, który został znaleziony w niedzielę w bagażniku samochodu, w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.
W niedzielę oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska przekazała PAP, że w sobotę wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu 25-letniego mężczyzny.

„Podczas czynności w tej sprawie w niedzielę po północy kryminalni z komisariatu w Śródmieściu, na jednej z ulic dzielnicy Górki Zachodnie odnaleźli samochód zaginionego. Po wybiciu szyby w aucie dostali się do jego środka i w bagażniku znaleźli zaginionego 25-latka. Wezwana na miejsce karetka zabrała do szpitala będącego w ciężkim stanie mężczyznę” – relacjonowała.

Jak informuje portal trójmiasto.pl, napastnik napadł w nocy z piątku na sobotę na 25-latka, pobił go do nieprzytomności, po czym próbował mu poderżnąć gardło. Rannego zostawił w bagażniku jego własnej taksówki.

Portal podaje, powołując się na informacje od rodziny poszkodowanego, że mężczyzna rozpoczął pracę w piątek o godz. 18, a ostatni kurs zrealizował w sobotę po godz. 3. Następnie, około godz. 4.15, miał przyjąć kolejny kurs, ale po chwili został on anulowany.

Podinsp. Ciska przekazała, że w niedzielę przed godz. 10 na ul. Gościnnej w Gdańsku policjanci z Oddziału Prewencji zatrzymali do sprawy 27-letniego mężczyznę. W poniedziałek poinformowała, że tego samego dnia zatrzymano drugiego podejrzewanego – 41-letniego mieszkańca Gdańska.

PAP