Dzień próbny w firmie kurierskiej był dla niego okazją do kradzieży

2023-11-07 08:41:37(ost. akt: 2023-11-07 08:49:33)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Wszystko zaczęło się pod koniec października, kiedy policjanci odebrali zgłoszenie, że z furgonetki kurierskiej skradziono dwie paczki warte 600 złotych i pieniądze — 2650 zł. Dzięki pracy kryminalnych udało się zatrzymać podejrzanego o kradzież 32-latka, który w firmie, do której należała furgonetka, odbywał dzień próbny.
Gdańsk. To tutaj pod koniec października 2023 r. policjanci otrzymali zgłoszenie dot. Kradzieży dwóch paczek i pieniędzy z furgonetki kurierskiej.

— Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu na Oruni, którzy w miniony wtorek (31.10.23) weszli do jednego z mieszkań na Jasieniu i do tej sprawy zatrzymali 32-latka z Gdańska. Podczas przeszukania policjanci znaleźli zawartość dwóch skradzionych paczek i zabezpieczyli srebrną bransoletkę z zawieszkami oraz czujnik do mierzenia ciśnienia w oponach — przekazuje Pomorska Policja.

— Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek odpowiedział na ogłoszenie o pracę w firmie kurierskiej. Mężczyzna nie podając swoich pełnych danych, przyszedł na dzień próbny i dosiadł się do kuriera, by rozwozić paczki. Na trasie ukradł pieniądze oraz paczki, a w drodze powrotnej wysiadł z furgonetki przy jednym z centrów handlowych. Podczas rozliczania kurier zorientował się, że brakuje mu pieniędzy i dwóch przesyłek — wyjaśniają okoliczności zdarzenia policjanci.

32-latek został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut za przestępstwo kradzieży. Do więzienia może trafić nawet na 5 lat.