Pijana 23-latka ugryzła menadżerkę klubu. Obywatelka Ukrainy odpowie przed sądem, grozi jej 5 lat więzienia

2023-11-07 08:50:45(ost. akt: 2023-11-07 08:58:38)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Zaatakowała menadżerkę klubu, szarpała ją za włosy i ugryzła w rękę — tak wyglądała awantura z udziałem 23-letniej obywatelki Ukrainy, która miała prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Młoda kobieta usłyszała zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu.
W miniony wtorek, 31 października, w jednym z klubów muzycznych w Gdańsku doszło do awantury, podczas której pijana 23-latka zaatakowała menadżerkę.

— Policjanci z referatu prewencji gdańskiej komendy miejskiej odebrali zgłoszenie dotyczące tego, że w jednym z klubów muzycznych w rejonie Śródmieścia jest bardzo agresywna kobieta. Funkcjonariusze na miejscu rozmawiali ze świadkami, którzy szczegółowo opisali przebieg zdarzenia. Kobieta miała wcześniej zaczepiać gości lokalu, a gdy została wyproszona, zaatakowała m.in. menadżerkę klubu muzycznego — informuje Pomorska Policja.

— Pijana agresorka nic nie robiła sobie z obecności ochrony, krzyczała, szarpała pokrzywdzoną za włosy, drapała i na koniec ugryzła kobietę w rękę. Policjanci przewieźli 23-letnią obywatelkę Ukrainy do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych, tam też sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie — dodają policjanci.

Kobieta, kiedy już wytrzeźwiała, usłyszała zarzut spowodowania u pokrzywdzonej średniego uszczerbku na zdrowiu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia.