Przebywając na zwolnieniu lekarskim, okradł pracodawcę. Może trafić za kratki na 5 lat

2023-11-10 13:49:17(ost. akt: 2023-11-10 13:50:56)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Gdańscy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Mężczyzna ukradł sprzęt z kontenera pracowniczego w trakcie pobytu na zwolnieniu lekarskim. Pokrzywdzony znalazł swoją własność w jednym z lombardów i natychmiast powiadomił policję. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia.
W minioną środę do policjantów z komisariatu w gdańskim Śródmieściu zadzwonił współwłaściciel firmy monterskiej i powiadomił, że w jednym z lombardów zauważył ukradzione mu elektronarzędzia.

Policjanci nie prowadzili wcześniej czynności w sprawie, ponieważ nie było zgłoszenia. Na miejsce pojechali kryminalni, którzy zabezpieczyli ujawnioną nową wiertarko-wkrętarkę, akumulatory oraz ładowarki. Szybko się okazało, że narzędzia zastawił w lombardzie pracownik firmy, który miał klucze do kontenera pracowniczego.

Mężczyzna ukradł je w czasie, gdy przebywał na zwolnieniu lekarskim. Policjanci przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie i zajęli się sprawą, aby zatrzymać sprawcę.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że mężczyzna wybiera się na rozmowę o pracę do jednej z firm budowlanych. Policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali tam 44-letniego mieszkańca Gdańska.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży mienie o wartości ponad 1200 zł. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

Policja Pomorska