IX Elbląski Bieg Niepodległości. Tak świętowaliśmy 11 listopada [ZDJĘCIA]

2023-11-12 13:02:08(ost. akt: 2023-11-12 14:45:25)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Za nami IX Elbląski Bieg Niepodległości, który towarzyszył obchodom 11 listopada w Elblągu. Bieg to setki startujących w biegu głównym i młodszych miłośników biegania, którzy wystartowali w biegach na krótsze dystanse.
Mały Bieg Niepodległości na dystansach od 50 do 500 m obejmował swoją trasą ulicę Wodną i bulwar Zygmunta Augusta.

Główny wyścig — IX Elbląski Bieg Niepodległości na dystansie 10 km (3 pętle po 3.333 mm) miał na swojej trasie m.in. ulice takie jak: Wodna (start/meta), Wałowa, Stoczniowa, Królewiecka, Pocztowa, Armii Krajowej, 12 Lutego, Hetmańska, Tysiąclecia, Rycerska, Wigilijna, Zamkowa czy Wapienna.

Pierwszy na metę w dziewiątej edycji Elbląskiego Biegu Niepodległości dobiegł elblążanin Jakub Ossowski z czasem 31 minut i 57 sekund, zaraz za nim, po 30 setnych sekundy metę przebiegł Arkadiusz Połeć z Rumi. Trzecie miejsce na podium zdobył Grzegorz Kujawski z Pucka.

Jeżeli chodzi o wyniki kobiet, najlepsze okazały się: Beata Niemyjska (Starocin, 37 min 56 sek.), Aleksandra Jakimczuk (Braniewo, 38 min) i Monika Danielska (Ostróda, 39 min 17 sek.).

W sztafecie 3 x 3333 m na podium stanęły dwie reprezentacje Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej — na pierwszym miejscu w składzie: Sandra Zgórska, Grzegorz Zahorski i Joanna Sobolewska i na trzecim: Anita Begej, Piotr Budkiewicz, Piotr Gawdzik. Drugie miejsce przypadło natomiast reprezentacji 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, którą reprezentowali: Piotr Lewandowski, Tomasz Jurołajć i Rafał Potrac. Tuż za podium w sztafecie czwarte miejsce przypadło reprezentantom Pasłęka i Aniołowa — Aniołowo Team w składzie: Janusz Marcin, Piotr Stakiewicz i Krzysztof Wiczyński.